środa, 30 października 2013

PlayMais- chrupki (NIE)do jedzenia :)

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o tych czarodziejskich chrupkach? JEST? A to dopiero! Serio? Byłam pewna, że cały świat już o nich wie i przynajmniej w co drugim domu jakieś Małe Rączki tworzą chrupkowe cuda:) My tworzyliśmy , próbowaliśmy na różne sposoby... Noo.. NA RÓŻNE :D


wtorek, 29 października 2013

Halloween - słodycze albo psikus!

Różna moda przychodzi do nas z zagranicy..Ta akurat przyleciała aż z "Hameryki" :) chociaż wcale stamtąd nie pochodzi! Miłośnicy historii wiedzą, że JEST , dzięki Celtom.. Dla nich był to głównie czas, kiedy duchy zmarłych odwiedzały ziemię a  dla nas.. DLA NAS to okazja do dobrej zabawy :) 


niedziela, 27 października 2013

Poznańska Cytadela - Mamusiu a gdzie te czołgi? :)

Dzisiaj bez zbędnego gadania.. Pogadam jutro, bo póki co - czas dla Bąków , NIEDZIELA w końcu:)  a tymczasem zdjęcia z sobotniego spacerku po Poznańskiej Cytadeli.. "Mamusiu a gdzie te czołgi i samoloty"? Ehh żebym to ja wiedziała:) ale znalazły się, znalazły.. :) i radości było co nie miara! 


piątek, 25 października 2013

Słodki weekend: Serniczek na ciemnym spodzie z kajmakową polewą.

W moim Rodzinnym domu ZAWSZE było mnóstwo ludzi.. a to ktoś przyszedł do Taty w sprawach "urzędowych", a to odwiedził bo brakło Mu towarzystwa.. Jedni wchodzili, inni wychodzili. Drzwi prawie się nie zamykały:) No i ZAWSZE... co niedzielę ( ale nie tylko ) na stole gościł ON- SERNIK.. tradycyjny, ze spodem, z brzoskwiniami, z makiem achh.... długo mogłabym tak wymieniać bo moja Mama piecze jak cukiernik:) A to Jej ciasto popisowe, które udało mi się wiernie odwzorować we własnej kuchni:)

czwartek, 24 października 2013

Jak AMEN w pacierzu!

Kontrowersyjny to temat, pełen ZA i PRZECIW.. I trudno jest stanąć po którejś stronie czując jednocześnie wewnętrzny spokój. Z jednej strony usilnie staramy się uczyć naszego Bąka jak powinien postępować, i kim powinien być - bo tego oczekuje od nas świat.. Z drugiej jednak.. chcemy dać Mu wolność, polegającą na możliwości dokonywania wyborów. Która droga jest lepsza?

środa, 23 października 2013

Kiedyś nic nie było, ale wszystko było..

Nie pamiętam tych czasów.. Bo jakże mogłabym, skoro "kartki" zniesiono w 89 roku. Jako czteroletnia Dziewczynka niewiele też od życia wymagałam.. Obce mi było "chowanie pod ladę", kolejki przy "dostawie" - jak teraz pod szmateksami. Nie poznałabym pewnie nigdy tej dawnej Polski, gdyby nie opowieści Rodziców- Dziadków.. Nie wiedziałabym też, jak INNY był świat..


wtorek, 22 października 2013

HappyBaby - targowe szaleństwo + KONKURS

Cudowny dzień! Chciałoby się takich więcej i więcej.. Wymagania co do targów miałam spore- bo i wiele się na ich temat naczytałam.. Nie zawiodłam się i już dzisiaj wiem, że za rok wybierzemy się ponownie - bo warto!


sobota, 19 października 2013

Przeplatankowy lew dla wprawnych paluszków

Już prawie zapomnieliśmy o tych naszych zabawkach, które wykorzystaliśmy w trakcie ostatniej FALI chorób.. No ale co nieco jeszcze polecić warto, więc przedstawiamy Lwa:) Chińszczyzna;) Więc lew z Chin przyjechał.. całkiem sympatyczny z niego zwierz:)


piątek, 18 października 2013

Gdybym miała magiczną różdżkę..

Coraz więcej jesiennych liści przykrywa soczystą - jeszcze - zieloną trawę.. Szeleszczą.. pachną.. Niebo dziś smutne, płacze.. Mimo to jednak przysiadłam na chwilę wracając z miasta przez park.. Z dala od miejskiego zgiełku... zupełnie sama.. Piękny widok przede mną.. ale w sercu jakiś żal..


czwartek, 17 października 2013

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy słońce.. ( przemoc )

W wielu domach źle się dzieje.. Często "przykładna Rodzina" jest tylko jej namiastką.. Ona tego nie rozumie.. On także.. ale Ty... Wiem, że choć jedna z Was to czyta.. tylko tutaj czujesz się "wolna".. Internet to Twój jedyny kontakt ze światem... Jak długo jeszcze zamierzasz tak żyć? JAK DŁUGO? KOBIETO, OTWÓRZ OCZY! Przemoc.. nie jesteś na nią skazana. 


naukawpolsce.pap.plśroda, 16 października 2013

SOS - przemoc w Rodzinie..

Mamo, Tato nie bij! To hasło, które NAJBARDZIEJ kojarzy się z przemocą domową. Jesteśmy zupełnie nieświadomi tego, że znęcanie to pojęcie o znaczeniu BARDZO szerokim. Czy Wiesz w jak wielu domach narusza się prawa drugiego człowieka? Że przemoc w rodzinie jest tak popularna?

zdjęcie z experto24.pl

poniedziałek, 14 października 2013

UWAGA - Niania!

Normalna to kolej rzeczy, że przychodzi moment, w którym to Dzieć musi się od Maminej "spódnicy odzwyczaić". Bywa, że Matkasowi jednak trudniej do nowej sytuacji przywyknąć, bo i pojawia się myśl - co ze mnie za Matka? Jednak mus, to mus.. i zwykle zanim  Bąka rzucimy na głęboką wodę, na horyzoncie pojawia się MOC nr. 1 - Niania! A tej z zamiłowania, to ze świeczką szukać!


niedziela, 13 października 2013

Lalki jak dzieci - Reborn - piękne czy przerażające?

Nie ważne, czy masz lat 10 czy 80.. Czy jesteś gotowa na rolę Matki, czy może po prostu masz chwilowy kaprys i chęć" posiadania potomstwa" jest tak silna, że nie potrafisz z tego zrezygnować. Dziś każdy z nas może "zrobić sobie DZIECKO"!


piątek, 11 października 2013

Lumpeksowe love vol. 1

Lumpeks, Secondhand , Szmateks.. Określeń jest tyle, ile asortymentów odzieży używanej w hurtowniach. Jeszcze jakiś czas temu sklepy tego typu odwiedzało niewiele osób.. Toć to wstyd i hańba ubierać się w rzeczy z drugiej ręki? Kiedyś- owszem. Teraz w secodhandach już zupełnie "jawnie" szukamy perełek a wstyd zamienił się w dumę!

czwartek, 10 października 2013

Leśne Ludki - Gzib gzib.. I ja giba mam! :)

Wiatru ani grama... cisza.... wprawdzie o niebie błękitnym można już pewnie zapomnieć i powietrze było dość wilgotne - mgła - ale w lesie... tam jest jak w innej czasoprzestrzeni :) Czas się zatrzymuje.. I tylko co chwilę było słychać głosik Fila :GIB! MAM! BACIA GIB! A wtórował Mu rzecz jasna Miko : Babcia.. A ten gzibek to dobly? Mozie być na pieloźki ?środa, 9 października 2013

Za co kocham jesień - Konkurs

Wychowałam się na wsi.. Kiedy byłam małą Dziewczynką czułam się z tego powodu odrzucona.. Z zazdrością słuchałam opowieści koleżanek i kolegów z klasy o wakacyjnych wyprawach, zbieraniu muszelek, o górskich szlakach.. Ja nigdy nie wyjechałam z Rodzicami na wspólne wakacje.. I dopiero po latach zrozumiałam jak wielkie miałam szczęście, że moje miejsce było właśnie tutaj.. wśród drzew, pól, nieopodal lasów.. Tu, gdzie nawet skowronek śpiewał TYLKO dla mnie..


poniedziałek, 7 października 2013

Obrazki z piasku na jesienną nudę..

No Kocha Mikula wszelkie kreatywne wynalazki. Rzecz jasna sam zbyt długo niczym się nie zajmie- chyba, że jest to naprawdę coś ach i och. Ale jak Mamcia z Nim przysiedzi, to zabawa jest przednia! A ja - jako Matula, uwielbiam ten zachwyt w Jego oczach. Bo znów coś się udało, bo powstało coś, z niczego! A przecież to Jego dzieło, bo był niczym czarodziej z różdżką najprawdziwszą i cylindrem!

niedziela, 6 października 2013

Matka, Matula, Mamusia.. A Ty, którą z nich jesteś?

Mother, Majka, Maminka, Maman , Mutti, Motina, czy wreszcie..Mama.. Każde z tych słów oznacza jedno. I jest nam tak bliskie, jak Ona sama.. Choć jednym mianownikiem określana, to jednak każda inna.. Bo Mama , jak się okazuje , występuje w "trzech osobach Boskich".. Zastanawiałaś się kiedyś, którą z  Nich jesteś Ty sama?

foto z veer.com

sobota, 5 października 2013

Odpornościowe ABC - najlepsze probiotyki dla dzieci

Mikula pomału wraca do zdrowia.. Wprawdzie nie łatwo jest mu wcisnąć antybiotyk, ale SPOSOBEM się udaje..:) Obawiam się jednak, że Ukochana Babcia niebawem już nie będzie miała co znieść ze strychu w nagrodę dla Smyka za to, że lekarstwo do brzuszka trafiło :) bo już dwoi się i troi, żeby coś wykombinować. Ale jak na razie zawsze jakieś nowości do zabawy mamy. I bawimy się na całego - wszyscy. Bo i Matula w końcu dla swoich Pociech czasu więcej znalazła ( musiała, ale nie żałuje:))
foto z zdrowie.dziennik.pl

piątek, 4 października 2013

Pij mleko, będziesz wielki !

No i co z tym mlekiem? Nie czaję bazy! No dobra... jak się widzi całą tą otoczkę "wydobycia" mleczka z Mućki, może się odechcieć  - serio, mi się odechciało, i przeszłam na to kartonowe;) ale żeby Dziecia odrzucało z tego powodu ? Nie sądzę...  a pić nie chce.. Ani prośba, ani groźba nie pomaga!

zdjęcie z winiary.pl

czwartek, 3 października 2013

Dzieciowe zakupy jesienno zimowe part 3

No nareszcie, doczekaliśmy się wizyty kuriera - paczka pidżamkowo, bodziakowa dotarła. Chłopaki już śmigają w pasiakach - uwielbiam. No ale - jak to na Matkasa przystało - skusiłam się jeszcze na zakupy w Tesco i C&A. Weekendowo allegrowe zdobycze niniejszym przedstawiam:środa, 2 października 2013

TURLUTUTU, a kuku to ja - bo książka to nie tylko słowo..

Czasami mam wrażenie, że Dzieci są jak niewierny Tomasz:) Wszystkiego muszą dotknąć, żeby uwierzyć..Chyba tak samo stwierdził autor książeczki, którą chcielibyśmy dzisiaj Wam polecić. Nie jest to zwykła opowiastka, która przykuwa uwagę głównie swoją puentą. Niestety autor nie wzniósł się tutaj na wyżyny pisarskiego kunsztu - ale nie o to chodzi. Zapewne utożsamiał się z dzieckiem, które tą książkę weźmie do ręki.. żeby dotknąć.. i uwierzyć:)


Śpi.. nareszcie.. przez dwie ostatnie noce prawie nie zmrużył oka.. najpierw ten okropny katar.. wczoraj wycieczka do Przychodni. Widzę, że coś jest nie tak.. wiem, że nie obejdzie się bez silniejszych leków. Znam swoje Dziecko. U licha znam Je lepiej od Ciebie!!! Ale jednak Ty jesteś tą mądrzejszą! I przez Ciebie teraz cierpi!


 
zdjęcie znalezione w sieci


Opowiem Ci Mamo - gra dla Gadulca

Gadulec z tego mojego Mikuli nieziemski! Caały Boży Dzień nadaje, od rana, do wieczora. O wszystkim i o niczym tak gada, tworzy jakieś przedziwne historie, bo wyobraźnię to On ma ogromną! Już naprawdę czasami uszy więdną i mam ochotę schować się gdzieś w kącik, żeby mnie nie widział - może by wtedy zamilkł? Chociaż to pewnie marzenie ściętej głowy. Ale pomyślałam sobie, że można by znaleźć  jakiś kreatywny sposób na rozładowanie Jego GADULSTWA. I znalazłam!Wszystko jest na sprzedaż..

Ciąża to cudowny czas.. i choć pierwsze miesiące przypłaciłam okrutnymi mdłościami, bólem głowy i bezsennością zdecydowałam się bez zastanowienia na kolejne Dziecko, i z wielką radością przeszłabym przez to wszystko jeszcze raz! Są jednak tacy, którzy Dziecka mieć nie mogą, bo w gwiazdach im nie zapisano bycia Rodzicem. W jaki sposób próbują zmienić swoje przeznaczenie?

zdjęcie pochodzi z www.sfora.pl

wtorek, 1 października 2013

Po co komu te blogi? (Rozwiązanie konkursu)

Była ze swoimi problemami zupełnie sama, samiusieńka. Miała wrażenie, że NIKT jej nie rozumie. Nie miała komu się zwierzyć, z kim się pośmiać i popłakać.. Czuła się samotna, jak nigdy dotąd! Aż pewnego dnia, poznała pewien nowy świat.. świat, w którym odtąd żyła. Zaczęła się uśmiechać.. Życie nabrało barw a ona sama czuła się tak bardzo POTRZEBNA i rozumiana...

zdjęcie z : jerzyborkowski.pl

Manufaktura cukierków- słodkie czary mary

"Cukierki, cukierki, szeleszczą im papierki. Cukierki, cukierki, cukierków pełen kram". Tą piosenkę znają wszyscy wielbiciele MiniMini. Na szczęście nie sprowadza się ona wyłącznie do jedzenia słodyczy, bo traktuje też o warzywach i owocach - extra idea. Ale przecież czasami można zrobić odstępstwo od reguły, i pozwolić dziecku na odrobinę słodkiej przyjemności - i to w jakim wydaniu!