piątek, 29 listopada 2013

A nazywał ją Dzwoneczkiem...

Na­zywał ją Dzwoneczkiem...
Mówił, że jest taką małą wróżką, która zaw­sze pomaga...


 To takie proste.. odrobina wróżkowego pyłu i można góry przenosić.. Odgrodzić się od brudnej współczesności i gnać za marzeniami do WŁASNEJ NIBYLANDII..

Magia, to nie wytwór dziecięcej wyobraźni.. wie o tym każdy, kto miał okazję odnaleźć to, co jest mu przeznaczone.. Odważył się później spędzać miesiące czy lata w labiryncie uczuć.. Błądził między korytarzami, nie wiedząc dokąd idzie.. po omacku, ale pod rękę z najjaśniejszą gwiazdą..

Bzy do dziś pachną tak magicznie.. Dalej Cię widzę "Piotrusiu.." w tym samym parku, pod tym samym drzewem.. I staw z kaczkami wciąż na nas czeka...
Pamiętasz to popołudnie? Bujaliśmy w obłokach trzymając się za ręce, a liście tańczyły wokół nas.. Wiatr śpiewał nam ostatnią pieśń... Ty wiedziałeś.. Znałeś już nasze jutro.. A ja dalej mknęłam za marzeniami... naiwna... WIERZYŁAM.. i wciąż wierzę...

To już 9 lat.. Dziś po raz pierwszy do Ciebie nie przyszłam.. ale pamiętam.. myślę... tęsknie i KOCHAM..Tak samo jak wtedy- niezmiennie:(..
Zapalam tą wirtualną lampkę [*] i przeczesuję najskrytsze wspomnienia...
i słyszę jak mówisz... DZWONECZKU....

 Uśmie­chnęła się dziś, uśmie­chnie się jut­ro i zno­wu kiedyś kiedy to usłyszy.Właśnie dzięki te­mu przez kil­ka se­kund była ra­dos­na [...]
Przez chwilę była Dzwo­neczkiem z krainy marzeń, który pot­ra­fi la­tać, a w współczes­ny sposób jest naćpa­ny marzeniami.
Brzmi tak brud­no, tak brud­no współcześnie.
Po pros­tu Dzwo­neczek.


Doktor Wujaszek i zabawa w lekarza..

Cholibka... znowu to samo... Kilka tygodni spokoju i znów gluty po pas... kaszlańce, kichańce a przy tym jęki i stęki... ale przynajmniej jest okazja, żeby trochę zwolnić..;)

czwartek, 28 listopada 2013

No i jest nasz Rudolf- ROZWIĄZANIE KONKURSU

Szukał Mikołaj.. Dniem i nocą... nie jadł, nie pił.. brzuch mu spadł a broda po kolana urosła..
Zmartwiony nie wiedział już co począć, aż dostał ode mnie pierwsze Wasze odpowiedzi..
Zdziwiony był, że w tylu miejscach Rudi zostawił po sobie jakiś trop..
środa, 27 listopada 2013

Co dobrego z mikrofali?

Wiecie czego mi najbardziej brakowało po wyprowadzce od Pana Taty? MIKROFALÓWKI. Trudno było bez niej funkcjonować tym bardziej, że korzystam z niej właściwie codziennie..

wtorek, 26 listopada 2013

Do domu czas..

To był "urlop" nie planowany:) Najpierw kilka dni u Rodziców ( Chłopcy nacieszyli się Dziadkami), a później Poznań. Miał  być jeden wieczór, zrobiły się prawie 4 dni..;)


poniedziałek, 25 listopada 2013

Ratujmy Mikołaja - świąteczny KIT wszechczasów! O!

Bo Święta to czas, w którym cofamy się do naszego dzieciństwa.. tak zaczyna się rozreklamowana na maksa - podobno- najlepsza baja świąteczna w tym roku. PODOBNO też komedia, w dodatku FAMILIJNA i - UWAGA - bez ograniczeń wiekowych. Sraty Taty gacie w kraty i pies im mordę lizał!
Chociaż tutaj to raczej Renifer i Bernard od reniferowych bobków - BOMBA..i kinowy KIT WSZECHCZASÓW.


niedziela, 24 listopada 2013

A dzisiaj tak o niczym..:D

No i mamy post BEZ PRZESŁANIA ;) Bez tematu głównego, wzruszeń, radości, wspomnień też w sumie;) o takie tam rypcium pypcium :)


piątek, 22 listopada 2013

A kysz! Potwory do szafy! KONKURS

Nocą wszystko jest takie.. STRASZNE.. Każdy szmer, światła przejeżdżających drogą aut... cienie na ścianie i skrzypnięcie drzwi.. uffff.. przecież to tylko Mama sprawdza, czy spokojnie śpimy..Mimo to naciągam kołdrę po sam czubek głowy i wsłuchuję się w swój oddech..BIM BAM, towarzystwa dotrzymuje mi zegar z kukułką..środa, 20 listopada 2013

Kiedy żal d...ściska!

Kąpiemy się w złości, okrywamy zawiścią i ubieramy w zazdrość. W prezencie dajemy bliźnim korale handmade, stworzone z egoizmu i żyłki, którą to najchętniej oplączemy ich szyję. I skórkę od banana im pod nogi rzucimy spluwając na Nich gdy już się przewrócą. Nie pomożesz Im wstać. Odwrócisz się na pięcie i zamkniesz za sobą drzwi.

wtorek, 19 listopada 2013

Versatile Blogger Award - bo jest 7 rzeczy, których o mnie nie wiecie

Nominacje.. ojjjj nie cierpię tego, i Kubusiową Mamusię najchętniej bym za nią UDUSIŁA po prostu. Ale tego nie zrobię - bo sentymentem ją darzę:) Bo taka podobna, choć inna zupełnie.. Bo tak samo ją życie doświadcza:) Różne bajki, dwa światy.. ale jest i to "spoiwo":) 

Kiedy nie ma "nic" w lodówce;)

Rozrzepaniec ze mnie... maksymalny.. niby staram się być uporządkowana, ale i tak stale o czymś zapominam, czegoś nie skończę, coś zgubię.. Jak już Wam mówiłam, ze sklepu wracam z mnóstwem zbędnych rzeczy a lodówka w dalszym ciągu świeci pustkami.. Czasami jest też tak, że na coś po prostu NIE WYSTARCZY - pieniądze w końcu z nieba nie spadają i trzeba wybierać, między pomidorem a mlekiem np.. Dlatego często czaruję coś, z niczego:)
poniedziałek, 18 listopada 2013

Co ostatnio dla siebie zrobiłaś?

My, Matule, jesteśmy wiecznie zabiegane.. dopiero kiedy zadbamy o "cały świat", możemy pozwolić sobie na chwilę dla siebie.. z tymże kiedy ta CHWILA nadchodzi, wolimy przytulić się do poduszki i odwiedzić Morfeusza - bo godzin w dobie brakuje..

zdjęcie z twojaeuropa.pl

niedziela, 17 listopada 2013

Wolna niedziela... poproszę takich więcej :)

Fajny to był Dzień.. Dawno takiego nie miałam:) Bo  Babcia była..i Dziadzia.. i Wuja ( a Matuli Brat). I Msza wspólna, i balanga "U Cioci na imieninach".. A później dla Matkasa zastrzyk emocji i kilka przytulańców- ot tak, na zapas, od jednego z moich Aniołów:)


sobota, 16 listopada 2013

Pierwszy rok Mikuli - porządujemy zdjęcia:)

Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie mam ŻADNEGO papierowego zdjęcia moich Chłopców.. Ani jednego.. Wszystko, co wywoływałam ( a miałam jakąś manię na tym punkcie ) zostało u Pana Taty - buuuu:( Chłopaki śpią... więc jest mój czas;) no i masz.. laptop zawirusowany... pierwsza myśl - o Mamo.. a jak mi zdjęcia wciągnie? ROBIMY PORZĄDKI!


piątek, 15 listopada 2013

Myki sprzedażowe- co by klient więcej kupił..

Ileż to razy zdarzało się Wam wejść do sklepu z dokładnie przygotowaną listą zakupów i wyjść z niego obładowanym ZUPEŁNIE zbędnymi rzeczami? Nie raz, prawda?:) Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że bywało i tak, że idąc na zakupy z odliczoną gotówką postanowiliście zrezygnować z przedmiotu z listy na rzecz czegoś, co zwyczajnie wpadło Wam w oko.. Ja też często się na tym łapię.. Dlaczego?

zdjecie z sieci

czwartek, 14 listopada 2013

Co się stało z Rudolfem? KONKURS

Kochani! Mikołaj jeszcze dziś rano był w wyjątkowo dobrej formie. Wybierał dla Was prezenty, pytał nawet, co chcielibyście wygrać. Zapakował do wora... poleciał do sanek.. próbuje "odpalać" a tu ZONK(!)
Patrzy przed siebie i.. u LICHA! Gdzie jest Rudolf?

Bajki (podobno) dla DZieci - rankig

Zniknęła z ekranów TV dobranocka.. czy ktoś to w ogóle zauważył? Teraz Dzieci chodzą spać razem z rybką MiniMini a  o wieczorynce i tak nikt nie pamiętał. Szkoda.. bo chociaż stacje telewizyjne "zalewają" bajeczki dla Maluchów w różnym wydaniu to jednak trudno jest trafić na taką, którą naprawdę warto obejrzeć.


środa, 13 listopada 2013

Czego Matula nie lubi a za co da się pokroić + małe podsumowanie blogowania..

Są takie dni, że chce się wszystko rzucić w cholerę.. Usiąść z Bąkiem i choćby porysować. Zaśpiewać z Nim kilka piosenek, pobawić się  w chowanego. Ukryć w kieszeni milion problemów i przespać spokojnie całą noc.. a następnego dnia odetchnąć i móc powiedzieć sobie, że swoje grzechy się już odkupiło i cały bagaż złych doświadczeń UTOPIĆ W JEZIORZE!


Imię.. to taka "łatka" na całe życie..

Imię, to taka łatka przypięta do  człowieka na całe życie. Podobno jest w nim jakaś magia, a każde ma swoje znaczenie .. powinno obrazować naszą osobowość, i być jego "ikoną", "logo".. Jednak wybieramy je głównie za sprawą panującej w danej chwili mody. Kiedy na ekranach TV pojawiła się "Pierwsza Miłość, co druga rodząca się Dziewczynka otrzymywała imię Maja, a co trzeci Chłopczyk Pawełek. Tak samo było z "Izaurą".. Dopóki imiona są dość tradycyjne, nie robimy Dziecku krzywdy, ale co z takimi, które wywołują raczej śmiech, aniżeli sympatię?

wtorek, 12 listopada 2013

O tym, jak to Fil przygruchał sobie Tatusia ;)

Jest AFERA.. no... zawsze była;) od kiedy nauczył się wyciągać łapki i mówić "apa".. Każdy! Dosłownie każdy Gość zwracał Jego uwagę. Nie ważne, że miał nos jak Pinokio, gabaryty jak Godzilla a głos jak marcujące się koty(!) Był Facetem, i to Mu wystarczało ;)


Bobasowe pamiątki - co przechowujecie? + KONKURS z BabyOno

Kiedy oczekujemy Maluszka wszystko wydaje nam się takie oczywiste.. Jak mogę zapomnieć dzień, w którym po raz pierwszy poczułam to dziwne "bulgotanie".. ? Ten, kiedy poznałam płeć mojego Bąka.. ?Gdy zobaczyłam na usg Jego twarzyczkę... ?a jednak pamięć jest ulotna, i choć wszystkie te chwile są dla nas tak JEDYNE i wyjątkowe - karty naszej pamięci nie są w stanie ich pomieścić. Żałuję, że zawierzyłam je "twardemu dyskowi".. nie sporządzając kopii zapasowej.. 


poniedziałek, 11 listopada 2013

Wyprawka dla dziecka - czego potrzebuje Maluszek?

Kosmetyki dla noworodka, kojec dla dziecka, butelki do karmienia, ubranka dziecięce i cała masa innych akcesoriów, które przecież trzeba kupić.. No właśnie.. czy oby na pewno? Szafa noworodka pękająca w szwach to nie najlepszy pomysł zważywszy na to, że Maluch szybko rośnie.. Co jest absolutnym, noworodkowym Must have?
zdjęcie zapożyczone z sieci

sobota, 9 listopada 2013

Jak wybrać wózek dla Dziecka - czy istnieje wózek idealny?

Ześwirować można z nadmiaru dostępnych akcesoriów dla Dziecia(!) Przyjemne to kupowanie - oj przyjemne... i czasami wydajemy więcej, niż potrzeba. Do kolekcji Bąka trafia kolejny kiczowaty gadżet bo (podobno) bardzo się Mu przyda. Często kupujemy coś, co tylko w naszej opinii ( niedoświadczonego Rodzica) jest zdecydowanie nb1. w danej kategorii. I z nami tak było- często i gęsto i nawet zakup wózka dla Dziecia okazał się niewypałem. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze ów bryki?

zdjęcie z wózeczkowo

czwartek, 7 listopada 2013

Dzień za dniem, rok za rokiem.. rączka w dłoni, krok za krokiem.

Śpią moje Chłopaki.. Ostatnio mamy fazę - śpię z Mamą, albo WCALE.. pozwalam.. lubię:) BA, KOCHAM nawet... przytulańce, całowańce, głaskanie po włoskach.. Pod "ścianą" mieszka Fil.. w środku "Musia".. Od brzegu Mikula- niby u siebie- ale koło pierwszej w nocy wtula się już w Matulę i odstawić się do własnego łoża nie pozwoli.


wtorek, 5 listopada 2013

W czym się nosimy? Turkus, traktorek i HonsiuMisiu

Wygoda na pierwszym miejscu. Pisałam już o tym poprzednio, napiszę jeszcze nie raz.. Są marki, które oferują Bąkom ciuszki zarówno modne, jak i wygodne.. Mamy swoje ulubione.. i stale odkrywamy nowe.. A dziś głównie o naszym nowym odkryciu - brylancik :)poniedziałek, 4 listopada 2013

Ubieramy Dziecia- i Matka SZALEJE

Czasami przeglądam jakieś babskie gazetki o modzie, urodzie i innych pierdołach związanych z (nie)codziennością.Coraz częściej na zdjęciach pojawiają się Bąki.. Z Matulą, albo bez.. MODA.. JAk talala no! Guziki po szyję, krawacik jakiś, sukienka balowa i sru na plac zabaw.. Weź Ty się stuknij Matko w łeb!

sobota, 2 listopada 2013

Panie Mikołaju, czas na prezenty - świąteczne inspiracje!

Dopiero co zaczął się listopad ale jestem pewna, że za kilka dni zrobi się zupełnie świątecznie.. W sklepach choinki, bombki, aniołki z opłatkami a w tle ponadczasowe "Last Christmas".  I znów zacznie się ta przedświąteczna gorączka, przygotowania i ... kupowanie prezentów..co dla kogo? ODWIECZNY PROBLEM!

zdjęcie z wyborcza.biz


piątek, 1 listopada 2013

GARBUS- nie oceniaj po okładce!

To książeczka (Nie)tylko o autach.. dlatego też powinna być "muszemieciem" każdego Dziecka.. Jest doskonałym wprowadzeniem do rozmowy o temacie trudnym- ale jakże ważnym. Odruchowo już szufladkujemy innych oceniając ich po wyglądzie. Intuicyjnie, tak samo robią nasze Dzieci.. Dzielimy ludzi na lepszych i gorszych nie zdając sobie sprawy, że w tym układzie sami również zostaniemy zaszufladkowani do którejś z kategorii..


Dzisiaj jest TEN dzień.. Ze szczęścia powinnam skakać i cieszyć się każdą chwilą spokoju.. a jednak.. wyglądam przez okno i widzę te "zlepki rodzin".. znicze, kwiaty, powitania na buziaki i uścisk dłoni.. a ja.. sama..INACZEJ było co roku.. ale nic już nie jest taka samo.. i nigdy nie będzie..