piątek, 31 stycznia 2014

Macierzyństwo i kariera zawodowa, czy to się da połączyć?

Czuję się dalej jak w podróży w czasie.. Pociąg mknie, ale już do celu.. za kilka chwil wyściskam swoje Bąki najmocniej jak się da.. i znów zapomnę na moment o planach, propozycjach i pieniądzach, które w końcu najprawdopodobniej zacznę zarabiać. KONKRETNYCH PIENIĄDZACH.. na które może nie będę musiała czekać dłużej niż powinnam i prosić się wielokrotnie o swoje ( mam nadzieję, że osoba zainteresowana to przeczyta)


sobota, 25 stycznia 2014

What I'm dreaming of...

Mam pewien sposób, na poprawę nastroju .. BANALNY.. ale działa.. POZYTYWNE MYŚLENIE.. :) Te moje pioruńskie dołki , które zresztą ktoś kopie często też pod Waszymi nogami, nie mają szans przy mocy pozytywnych wibracji związanych z.. marzeniami :)


piątek, 24 stycznia 2014

Franusiowa akcja - podsumowanie i PODZIĘKOWANIE

Powaliliście mnie na kolana :) i mnie, i Karolę.. To co zrobiliście dla Frania dowodzi, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy chcą pomagać i czynią wszystko co w ich mocy by to robić. Zostawiam Was z mową od Karolci ale ja sama - od siebie - również BARDZO WAM DZIĘKUJĘ.
czwartek, 23 stycznia 2014

Przekąski dla Dzieci - podsuwanie jedzenia.

Reklamy mydlą nam oczy.. chrupeczki, batoniki zbożowe, paluszki, przeciery w słoiczkach.. achhh jakaż to wygoda...no i przecież zdrowe, prawda? Cóż no.. dietetykiem nie jestem ale jako Mama, staram się jednak czytać etykiety.. Faktycznie, większość produktów przeznaczonych dla Dzieci  należy do zdrowych i ekologicznych. Jednak powinniśmy wziąć pod uwagę również ich kaloryczność!

środa, 22 stycznia 2014

Finansowa spirala - kilka słów o pożyczkach

Ostatnio same "kasiaste" tematy;) No ale w ciągu tygodnia zmajstrowałam ponad sto tekstów o pożyczkach prywatnych, pozabankowych, chwilówkach i innych takich dziwactwach, które czasami ratują z opresji, a innym razem stają się początkiem finansowej spirali, z której ciężko się wygrzebać. Naczytałam się, skonsultowałam z nie jednym... OSZUSTEM;) i chętnie się z Wami moją wiedzą podzielę;)


poniedziałek, 20 stycznia 2014

Budujemy nowy dom - wyniki konkursu

I znów problem... bo pomysłów tyle, że najchętniej wszystkie chciałoby się nagrodzić. Ale nie można, bo nagrody 4..  i wybrać któreś zgłoszenia trzeba.. no to lecimy.. :)

Oszczędzanie - nie taka trudna sprawa

Nastała moda na oszczędzanie.. nie powiedziałabym, że zawsze z konieczności. Po prostu staramy się mieć jakiś grosz, który można odłożyć na czarną godzinę, w razie niespodziewanych wydatków, które potrafią spędzić sen z powiek. I ja postanowiłam wprowadzić pewne zmiany - niektóre "żyją" u nas już od jakiegoś czasu.. a ja wciąż chcę więcej ;) Czyżby oszczędzanie uzależniało? NO BA :)sobota, 18 stycznia 2014

Bóle wzrostowe - czy to normalne?

Kto nie zna problemu, o którym dziś wspominam, ma WIELKIE szczęście..Przypominam sobie jak przez mgłę, nocne pobudki - WŁASNE. Mała Monisia zwijała się w łóżeczku z bólu, chwytając się za kolanka i stópki.. Auaa... Nie wiedziałam dlaczego.. I pewnie nie wiedziałabym do tej pory gdyby nie to, że mój Starszy Bąk przechodzi niestety przez to samo.


czwartek, 16 stycznia 2014

Dieta Małego cukrzyka - czym zajada się Franio?:)

To taki tydzień "gościnny":) Dużo , i często na fanpage o Franiu.. który dzięki Waszym dobrym serduszkom dostanie i potrzebny sprzęt, i zapas sensorów na jakiś czas:) Postanowiłyśmy z Karoliną - w ramach wdzięczności - stworzyć kilkuetapowy "poradnik dla małego cukrzyka". Jego pierwsza część już dziś.. W temacie jedzonka:) Zostawiam Was więc z Franiem, i jego Mamą:)


środa, 15 stycznia 2014

Slim or Fat - jak być albo nie być? Oto jest pytanie!

Włócząc się dziś samotnie po mieście trafiłam na nowy sklepik  z bielizną.. Zajrzałam wcześniej do takiego,w którym na moje cztery litery nie mają ani gaciorów, ani podtrzymywaczy baloników.. No tak.. bo nie jestem z tych super slim..Ba.. nawet slim bez super.. Ja to zdecydowanie FAT.. chociaż....wtorek, 14 stycznia 2014

JA SIAMA, JA SIAM - jak to jest z tą Dziecięcą samodzielnością?

Patrzę sobie na moje dwa Małe Bąki i stwierdzam, że okropny był ze mnie Matkas, kiedy urodziłam Mikulę.. We wszystkim Go wyręczałam, czasami nie czekając nawet na odpowiedź na pytanie - czy Tobie pomóc? "Wyhodowałam" na własne życzenie dwa Pędziwiatry.. jeden z nich jest okrutnie samodzielny , drugi natomiast.. wolałby mieć podane wszystko na talerzu..


Budujemy nowy dom - KONKURS zNovu(m) ;)

Pora pochwalić się efektem weekendowych , kreatywnych zabaw.. Dzięki Novum mieliśmy okazję spędzić naprawdę miło sobotnie popołudnie... chociaż powinnam też dodać, że i wieczór.. bo wybudowanie tego zamczyska i zapięcie wszystkiego na ostatni guzik pociągnęło za sobą mnóóóstwooo czasu..


poniedziałek, 13 stycznia 2014

Co u nas słychać ?

Dziwny ten Nowy Rok.. Zaczął się w sumie pasmem nieszczęść.. i rozczarowań.. przeczuwałam, że coś, gdzieś się czai.. i, że w końcu zawleczka zostanie wyciągnięta .. a wtedy to już się posypie.... albo złe.. albo dobre..


piątek, 10 stycznia 2014

Niech Franiowi wiatr zawsze w żagle dmucha...

I nadeszła burza.. znikąd.. bo tego dnia "niebo" było czyste, nie "skażone" żadną chmurą. Nikt nie był w stanie przewidzieć wielkich zmian.. Nie było "uprzedzającego" deszczu.. tylko cisza, przed BURZĄ. I nagle wichura(!) Piorun - jeden, za drugim... Niepokój, strach.. i padła diagnoza..
Franio, potrzebuje pomocy..nie takiej z kaprysu... nie z chęci podniesienia komfortu swojego życia.. ale z samej CHĘCI ŻYCIA..
czwartek, 9 stycznia 2014

CANCA, Kolorowe ryzyko - KSZTAŁTuje wyobraźnię

W życiu każdego Bąka przychodzi czas na fascynację pewnymi rzeczami..Jeden będzie zbieraczem dinozaurów, drugi wymieni wszystkie marki aut a trzeci będzie tworzył dzieła na kartkach papieru na miarę słynnych malarzy. Mikulę też dopadł ten stan... Zakochany jest po uszy we wszystkim , czemu można nadać nazwę poszczególnych kształtów.. 


środa, 8 stycznia 2014

Ślub czy "kocia łapa"?

Kiedyś to było bardziej oczywiste.. Najpierw to wielkie "chodzenie" ze sobą.. później oświadczyny i  przygotowania do hucznej , weselnej zabawy. Dziewczyna z pierścionkiem na palcu - od Ukochanego - odliczała miesiące i dni do tego ważnego dla nich obojga momentu. Dopiero później przychodził czas na dziecko.. wspólne mieszkanie.. i "zabawę w Rodzinę"..

zdjęcie z niesamowitewesele.pl

wtorek, 7 stycznia 2014

PALCE lizać - przepis

Zachwyciło Was ciacho, które sobie podjadałam dwa dni temu... Na Waszą prośbę, zamieszczam przepis choć przypuszczam, że co niektórzy Palce lizać znają;)


niedziela, 5 stycznia 2014

Stereotyp piękna.. czy są wyjątki od reguł?

Ot takie sobie, pojęcie względne.. PIĘKNO.. niby widoczne, a jednak nie widzialne .. Dla jednych oczywista oczywistość, dla innych niematerialna powłoka..Lśniąca tysiącem barw, niczym tęcza odbijająca się w kryształowym brylancie..

Ketchupowy POTWÓR- Łobuzerstwo się szerzy ;)

piątek, 3 stycznia 2014

czwartek, 2 stycznia 2014

Co wolno Chłopcom, a co Dziewczynkom? Przekraczanie granic..

Naczekaliśmy się dzisiaj w przychodni.. Ludzi mnóstwo, każdy "szczeka" ... obglucony..Aż się przeraziłam widząc to wszystko, bo przecież Mikula już prawie doszedł do siebie.. To była tylko rutynowa kontrola, żeby sprawdzić, czy na oskrzelach już nic nie gra..


środa, 1 stycznia 2014

Do (za)czytania jeden krok

Mała Monisia prawie nie opuszczała szkolnej bliblioteki. Znikała tam na całą , najdłuższą przerwę i udawała, że nie słyszy dzwonka, który nawołuje na kolejną lekcję.. Między półkami z książkami  zapominała o świecie... tyle tam historii.. każda inna.. niezwykła.. żal było wychodzić zabierając ze sobą jedynie trzy kolejne..