wtorek, 29 kwietnia 2014

Współprace - co sądzą o nich bloggerki?

Napisała do mnie jakiś czas temu pewna firma. Proponowała ciekawą współpracę na zasadzie barteru i dodatkowej gotówki. Propozycja na tyle kusząca, że gdybym ją przyjęła, mogłabym nie myśleć o rachunkach przez kolejne trzy miesiące. Nie przyjęłam.. I chociaż długo biłam się z myślami wiedziałam, że produkt, który miałabym zaproponować Wam, moim Czytaczom, zupełnie nie wpasowałby się w  Wasze gusta. Ale współprace to istotny dodatek do mojego blogowania. Dziś macie okazję poznać (NIE TYLKO) moje zdanie na ich temat.


niedziela, 27 kwietnia 2014

Pier... się Polsko!

Wyjadę stąd kiedyś. Naprawdę wyjadę. I nie wrócę - NIGDY. Wiem, wspominałam Wam kiedyś, że już mi wystarczy wojaży po świecie, że całą ta obczyzna nie jest dla mnie, ale tam przynajmniej stać by mnie było na godne życie. Nie musiałabym zastanawiać się czy kupić leki, czy jedzenie na tydzień ani czy wolno mi skorzystać z opieki lekarskiej. Lubię, i chcę pracować. PRACUJĘ. Mimo to, nic mi nie wolno, do niczego nie mam prawa.. no to jak żyć- POLSKO? JAK ŻYĆ???
czwartek, 24 kwietnia 2014

To już prawie dwa latka

Taki był maleńki.. chociaż ciąża przenoszona to i tak mierzył i ważył mniej niż Mikula. 3570 g i 56 cm.. Dzięki niemu dowiedziałam się , czym jest świadome macierzyństwo. Zdana od początku tylko na siebie, zajmowałam się tym Maluszkiem najlepiej jak potrafiłam. Był mój - TYLKO mój :) Z Jego pomocą nauczyłam się, że w sercu jest na tyle dużo miejsce, że miłości wystarczy i dla dwojga..  Już w drugim miesiącu ciąży dowiedziałam się, że mogę stracić tego Maluszka.. Drżałam o Niego, a przez następnych kilka miesięcy - po usg określającym płeć - mówiłam do Niego Majeczko:) Dopiero 6 miesiąc pokazał, że Feli będzie zupełnie zdrowy, i że jednak jest Chłopcem. A teraz,  mój Maleńki Synek za dwa dni kończy już dwa latka!

wtorek, 22 kwietnia 2014

Święta, Święta, i po Świętach

Powiedziałabym nawet  - przeminęło z wiatrem. ;) Chyba przyznacie mi rację, że mimo pięknego słoneczka, wiatr dawał nieźle popalić.. A Święta, jak Święta.. W domu ktoś wiecznie się kręci, ciągle trzeba wyjmować nowe naczynia i myć te wysmarowane kremami od ciast i majonezem z jajek. Odpocząć się nie dało, tym bardziej, że u nas standardowo, zdrowotne sensacje..

czwartek, 17 kwietnia 2014

Tuko Tuko

Tego, że czytanie Dziecku jest bardzo istotne dla jego rozwoju intelektualnego tłumaczyć nikomu nie trzeba :) Każda Matula wie, że kilka wspólnych chwil z książką w ręku to okazja do budowania więzi między Matkasem a Dzieciem plus ćwiczenie wyobraźni. No ale co czytać? Bo owszem, można skorzystać z oferty wielu ciekawych wydawnictw, i poratować się tradycyjną książeczką, ale można też niestandardowo. Z Tuko Tuko.


środa, 16 kwietnia 2014

Jak smakuje jedzenie ze śmietnika?

Nie, nikt mnie do tego nie zmusił. Nie pochodzę z biednej Rodziny, w której liczył się każdy grosz. Nigdy nie brakowało mi pieniędzy na jedzenie. Gdybym tylko chciał, mogłem objadać się owocami morza i pić najdroższe wino. Ale nie chciałem. Postanowiłem, że zostanę Freeganinem - żeby zaoszczędzić.  Wiesz, ile kasy miesięcznie ludzie wydają na jedzenie? JEDZENIE, które się później MARNUJE! Wyrzuca do śmietnika a potem wywozi i spisuje na straty.. to jedzenie, to kasa.. zielone i niebieskie papierki, które ja postanowiłem inwestować - w przyszłość. Dzisiaj mam wszystko. Własne mieszkanie, wymarzone auto, dobrą pracę, dziewczynę.. a mimo to, nadal wyjadam żarcie ze śmietników. I wcale się tego nie wstydzę!

Źródło

piątek, 11 kwietnia 2014

Tradycyjnie na Wielkanoc

Nie szczególnie przemawiają do mnie te Święta, chociaż nie są wcale mniej ważne od tych grudniowych. Ale ani Świątecznej atmosfery nie wyczuwam, ani wielkich wzruszeń nie doświadczam. Są, bo są.. Świętuję, bo świętują moi Najbliżsi, i żeby pokazać świąteczne tradycje swoim Bąkom. a jak to u nas jest na Święta?

Żródło


środa, 9 kwietnia 2014

Katolik na niby

Wierzysz? W coś? W cokolwiek? W życie poza ziemią, poza ciałem, po śmierci.. ? W spotkanie z tymi, którzy odeszli, kiedy dołączysz do grona szczęśliwców tam- na górze? No i w Tego Jedynego, który śmie się nazywać Ojcem nas wszystkich? WIERZYSZ? Czy jedynie przyjmujesz do wiadomości fakt Jego istnienia? Bo co wieczór - jako dziecko - miałeś składać rączki i na kolanach w sypialni rodziców wypowiadać zlepek niezrozumiałych dla Ciebie formułek?

Źródło

wtorek, 8 kwietnia 2014

Za co kocham sklepy internetowe?

Tak! Zdecydowanie wolę usadowić swoje szanowne cztery litery przed ekranem komputera i  poklikać tu i ówdzie przegrzebując ofertę internetowych komnat sklepów. Wygodnicka ze mnie Matula? Może i tak. Ale wyobraźcie sobie, że macie u boku dwa Bąki, które wszystkiego muszą dotknąć, polizać, przymierzyć, zrobić w czymś dziurę i zrzucić coś z półki. Zakupy w takim towarzystwie? NO WAY! Dlatego dla mnie IDEALNYM rozwiązaniem jest shopping w internetowych sklepach - ochh jak ja je uwielbiam! Zara, Next , C&A a ostatnio też moje nowe odkrycie - ZALANDO


sobota, 5 kwietnia 2014

Szóste przykazanie - NIE ZABIJAJ!

Trudno tam wysiedzieć dłużej niż pięć minut. Duszności, kaszel, oczy zalane łzami. Biała chmura dymu unosi się w mieszkaniu. Niech sobie palą, ich dom - ich zdrowie. Niech robią z nim co chcą. Ale w tym wszystkim jest też on.. Roczniak.. siedzi sobie w kąciku na dywanie - tam mniej tego dymu - i "pali" z nimi. Co 17 minut umiera jeden mieszkaniec Europy - bierny palacz! 

Źródło

piątek, 4 kwietnia 2014

BABARYBA - biblioteczka małego człowieczka

No to się nasza biblioteczka znacznie powiększyła:) Uwielbiam blogowe współprace, dają nam mnóstwo radości. A dziś właśnie, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Babaryba zajechały do nas takie cudeńka..


czwartek, 3 kwietnia 2014

Królewskie łoże :)

Pamiętacie, jak pytałam Was o to, które królewskie łoże byście wybrały z przedstawionych trzech?:) Sporo było pytań o nie, o producenta - podobały się:) a ja nie chciałam zbyt wiele mówić, bo cóż to za rzetelna opinia, skoro wcześniej nie dotknęłam, i nie wypróbowałam? Ale dzisiaj już przynoszę Wam garść informacji.. Bo nasze ŁOŻE dotarło do nas już jakiś czas temu :)

środa, 2 kwietnia 2014

Kwietniowo, urodzinowo

No to mamy kwiecień.. NARESZCIE.. kocham wiosnę, cały kwiecień, maj a później też czerwiec.. Najpiękniejszy czas roku - dla mnie. Mnóstwo okazji do świętowania, plecenia wianków z polnych kwiatów i niedalekich, rodzinnych wycieczek. A do tego cała masa spacerów, i polnych prac ( no .. przyznaję, że to akurat jest MINUS tej wiosny;)) ale do niektórych zajęć mam ogromny sentyment)wtorek, 1 kwietnia 2014

Stalking

"Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat” – taki zapis znajdziemy w art. 190a Kodeksu Karnego.