niedziela, 31 sierpnia 2014

Kiedy byłam mała...

Żyłam marzeniami.. Chciałam zmienić świat, i być współczesnym Robin Hoodem, który ograbi bogatych z nadmiaru "szczęścia" i obdzieli nim potrzebujących. Nie w głowie mi były drogie ubrania, zabawki dla księżniczek - NIGDY nią nie byłam. Wiodłam szczęśliwe życie , z jednego GŁÓWNEGO powodu..

środa, 27 sierpnia 2014

Wolnoć Tomku, w swoim domku

Jedną z rzeczy, której sobie wybrać w życiu nie możemy ( teoretycznie) są sąsiedzi. Przyznacie mi chyba rację, że kupując dom czy mieszkanie, zwracamy szczególną uwagę na lokalizację, układ pomieszczeń, metraż i cenę, aniżeli na to, kto mieszka za ścianą. Oczywiście poprzedni właściciele zawsze będą nam wmawiać, że lepszych sąsiadów to i ze świecą nigdzie nie znajdziemy- jasne!

środa, 20 sierpnia 2014

Ostatnie wakacje "bez znaczenia"

Bo lipiec i sierpień od zawsze niczym się dla Bąków nie różnią od pozostałych miesięcy. Plan dnia, mamy taki sam jak zawsze. O ile można tutaj mówić o jakimkolwiek planie.. Ale tym razem, oboje odczują zmiany, które nas czekają. Ja pewnie też - bo wylegiwanie są pod kołdrą i tulenie ulubionej podusi do 9 nie będzie już wchodziło w grę!

niedziela, 17 sierpnia 2014

Słodki weekend: Ciasto z kwaśną śmietaną i wiórkami

No i jest.. obiecany przepis na śmietanowe cudo, którym w ten weekend zajadamy się u Rodziców. Lekkie, nie za słodkie, idealnie kremowe ciasto posmakowało nie tylko mnie, ale też moim Bąkom, a jedliśmy je po raz pierwszy.

piątek, 15 sierpnia 2014

Mały pokój dziecięcy - jak go urządzić?

Maleńka ta nasza przestrzeń w mieszkaniu. Póki co, mamy wspólny pokój dzienny, i wspólną sypialnię. Myślę jednak, że góra za dwa lata będziemy musieli coś zmienić. "Salon" będzie jednocześnie moim miejscem do snu, natomiast ta prawdziwa sypialnia zamieni się w pokoik Bąków. Jak urządzić tak niewielką przestrzeń by było funkcjonalnie i z gustem?
Źródło

środa, 13 sierpnia 2014

Mała papuga

Tak, byliśmy dzisiaj w zoo. Nikt z Was nie zgadł- bo niby jak ktoś miał odgadnąć, skoro nie zostawiliśmy Wam żadnej podpowiedzi. W każdym razie - wycieczka zaliczona. ZAWSZE mówię, że więcej tam nie wrócę, ale wracam.. niezmiennie, od 6 lat .

sobota, 9 sierpnia 2014

Historia pewnej znajomości..

Pokoik trzy metry na trzy.. Niewielkie okienko "okryte" gęstą firanką. Białą, jak mleko.. Nie trzeba było zasłaniać rolet, bo nie przebił się przez nią ani jeden promyk słońca. Odgłosy miasta to była jej codzienność. Poranne pianie koguta zastąpiło huczenie przejeżdżających tramwajów a codzienne mleko "sponsorowała" już wtedy biedronka - dobre, bo Polskie. Bułka na śniadanie, łyk kawy z mlekiem, i wyprawa przez pół miasta.. Siadała później w jednej z ławek, wsłuchując się w słowa ludzi sukcesu. Dalej nie wiedziała, czy to miejsce dla niej...

piątek, 8 sierpnia 2014

Nautralizatory zapachu - wojna z sąsiadami ;)

Małe to nasze mieszkanko - no bo czego można oczekiwać po 39 metrach kwadratowych. Mimo to, nie odczuwamy szczególnie tej ciasnoty, kiedy jesteśmy tyko w trójkę. Nie przeszkadza nam maleńka sypialnia, niewielki pokój dzienny też nie jest przeszkodą do zabaw dla Bąków i pracy dla Matuli. Kłopot pojawia się za to w przypadku kuchni - która też rozmiarem nie grzeszy, i łazienki ( sądzę, że nie tylko u nas są takie problemy ;))

środa, 6 sierpnia 2014

Wyjazd pod namiot z dzieckiem, co zabrać?

Od zawsze marzyły mi się takie wczasy. Nie jakieś tam luksusowe hotele wielogwiazdkowe, wypasione żarcie ( którego i tak bym nie tknęła bo nie przepadam za skorupiakami), i szofer z limuzyną, który wszędzie by nas zawiózł.. Wolę zamienić ten "wór luksusów" na wczasy "pod chmurką".. Wyjazd pod namiot z dzieckiem - z dziećmi. Z moimi Bąkami. Jezioro, las.. Śpiew ptaków. Moglibyśmy łowić ryby z pomostu i pływać wodnym rowerkiem.