wtorek, 30 września 2014

Gdzie kupić ubranka na zimę? + wyniki konkursu z mamnatosposob.pl

Ledwie się jesień zaczęła, a ja już myślę o zimie.. Bo ubranka z zeszłej już za małe, w dodatku Mikula "przyszedł do Gniezna" w rozmiarze 104, więc Feli na zimę w zasadzie przygotowany nie jest wcale.. No, może poza butami, które dostaliśmy od pewnej przemiłej, wirtualnej Cioci. Na szczęście, jak wynika z moich obliczeń, jestem w stanie kupić Bąkom wszystko, czego potrzebują za niewielkie pieniądze - a gdzie?:)


poniedziałek, 29 września 2014

Jak uczyć się języków obcych w domu?

Nie mam szczególnych problemów z językiem angielskim, i tak jak niemieckiego - już w szkole średniej - nienawidziłam, tak angielski po prostu chłonęłam.  Pomagały filmy obcojęzyczne i rozmowy z ciocią, która mieszka w okolicy Londynu. Niestety z językiem obcym, nie jest wcale tak, jak z jazdą na rowerze, i pewne rzeczy zwyczajnie się zapomina. Całe szczęście są sposoby na to, by bez wychodzenia z domu móc odświeżyć sobie całą wiedzę. Jakie?

niedziela, 28 września 2014

Razem, a jednak osobno.

Mała blondyneczka, na oko ma może z 5 lat. Ubrana w markowe ciuszki, z workiem zabawek do piasku w rączce. Dwa złote kucyki, kolorowe gumki - co chwilę poprawia je jej mama. Nie dba o to, czy się wybrudzi. Wszystko jej wolno - jest dzieckiem. Może usiąść na mokrym piasku, turlać się po trawie, rozrzucać jesienne liście. Może.. Byle tylko bawiła się SAMA. 


sobota, 27 września 2014

Jak oszczędzać na wodzie? 7 praktycznych rad!

Od dłuższego czasu zastanawiałam się co mogę zrobić, żeby choć odrobinę zmniejszyć nasze wydatki. Zarówno te, dotyczące zakupów, jak i te związane z rachunkami  i codzienną eksploatacją wody, czy prądu. Znalazłam kilka sposobów, które naprawdę działają!

piątek, 26 września 2014

Mamo! Nie zabieraj mi taty!

Coraz więcej Rodzin się rozpada. Z wielką radością i odrobiną (pozytywnej) zazdrości patrzę na te z nich, które przetrwały falę słabości, ataki monotonii, problemy finansowe i całą masę innych wydarzeń, które były wielką próbą dla związku - dla rodziny. Jednak większość nie potrafi przetrwać próby czasu.. Rodzice - zamotani wśród spraw ważnych, i ważniejszych, układają sobie życie na nowo. Samotnie, lub z kolejnym partnerem, zapominając w tym wszystkim o dziecku, lub prowadząc dziwne gry i wojenki, których głównym bohaterem jest właśnie ich pociecha. Mały człowieczek, któremu świat się właśnie zawalił.. Mamo.. dlaczego zabierasz dziecku ojca? Tato... pozwól dziecku na kontakt z mamą!

czwartek, 25 września 2014

Trzecie dziecko? NIE! Dwoje, to już tłok

Zawsze chciałam mieć dużą Rodzinę. Nie taką z modelu 2+1 ani nawet 2+2. Marzyła mi się trójka, albo nawet i czwórka Dzieci. I więcej jest takich Rodzin, które planują.. a później z planów nic nie wychodzi bo się okazuje, że...


poniedziałek, 22 września 2014

Ty Og(ie)rze- czyli wpadki, roztrzepanej Matki!

Kto mnie zna wie, że ze mnie szaleniec.. Był, jest... i pewno będzie jeszcze długo. Niby szara myszka, co to się chowa gdzieś za miotłą, ale w głowie (czasem) fiu bździu, i jak tylko mogę, to robię sobie "wolne od problemów"... Tak! Rozrabiałam swego czasu! I przyznam szczerze, że tęsknię często za tamtymi latami, kiedy to byłam wolna jak ptak, i wszystko mogłam, a nic nie musiałam..

niedziela, 21 września 2014

Niezbędnik małego alergika - SOVA

O tym, że Mikołaj jest alergikiem, wiem w zasadzie od początku. Najpierw AZS, zmiana mleka na nutramigen, wizyty u dermatologów i STERYDY. Od pierwszych miesięcy życia. Mogłabym też w zasadzie pisać poradniki dla Rodziców dzieci z trądzikiem niemowlęcym. No a teraz jeszcze ta astma.. wszystko to wymaga od nas pewnych wyrzeczeń i.. stworzenia swego rodzaju wyprawki małego alergika.

piątek, 19 września 2014

Dlaczego wolałabym być niższa?

Jestem wierną kopią moich Rodziców- szczególnie Mamy, której zdjęcia z młodości wyglądają jak moja kopia... Niee... to ja wyglądam jak Jej ksero - może kiedyś Wam pokażę. Ta sama pyzata buzia, skłonności do nadwagi, siwiejący bardzo wcześnie włos..no ale i piątki za każdą klasówkę na języku polskim to raczej Jej zasługa- nie powiem zatem, że wszystko co najgorsze odziedziczyłam po niej;) Jest coś, czego nie lubię w sobie bardziej, niż pucołowate poliki i "białe" włosy. WZROST! Mamcia  - kurdupel.. Tatko za to rosły Chłop.. no i Brat.. grubo ponad 2 metry..


środa, 17 września 2014

O dwóch takich, co ukradli... SERCE!

Mogłabym rzec, że przegrałam życie.. Że cały mój plan o szczęśliwej Rodzince trafił szlag! Że zmarnowałam kawał czasu, którego przecież nie da się cofnąć.. ale gdybym mogła... I TAK BYM TEGO NIE ZROBIŁA.

wtorek, 16 września 2014

B(l)oginie Poznań, cz.2 - upominki od sponsorów

Postarały się Dziewczyny nie tylko o to, żeby nam umilić czas obecnością gości. Wyszłyśmy ze spotkania OBŁADOWANE upominkami, i bardzo żałowałam, że nie zabrałam ze sobą tragarza ;) Były ciężkie, było ich dużo,  i naprawdę sprawiły moc radości nie tylko mi, ale i Bąkom.

poniedziałek, 15 września 2014

B(l)oginie Poznań cz.1

Takich trzech, jak One dwie, nie ma ani jednej! Bo chociaż podziękowania należą się także sponsorom i partnerom akcji, w której miałam przyjemność uczestniczyć, to tak naprawdę TYLKO dzięki Lenie i Marcie, miałyśmy okazję spotkać się tej soboty w poznańskiej Ecotropicanie.czwartek, 11 września 2014

Wykluczony społecznie

Ludzie różnią się od siebie... Jedni kolorem włosów, drudzy mają inne oczy, a jeszcze inni ciemniejszy kolor skóry. Część z nich tworzy szczęśliwe rodziny, mniej więcej drugie tyle nie spotkało jeszcze swojej prawdziwej miłości, za to jakiś odsetek z tych "pomiędzy" pełni rolę Mamy czy Ojca samotnie - bez pomocy drugiej osoby. Spora część społeczeństwa ma nadwagę, ale są też tacy, którzy dwa razy mogliby się owinąć spodniami w najmniejszym rozmiarze.

środa, 10 września 2014

Ciężkie dni i astma

Ojj tak, zdecydowanie ciężkie dni. Chyba jeszcze nigdy nie było nam tak trudno - wiele problemów się na siebie nałożyło, skumulowało, i mówiąc szczerze, po raz pierwszy w życiu zupełnie nie wiedziałam co robić..

niedziela, 7 września 2014

I Ty możesz zostać wspierającym Rodzicem!

Moim największym marzeniem jest to, by wychować Chłopców na wrażliwych ludzi o dobrym sercu. Takich, którzy nie przejdą obojętnie obok potrzebującego, ale też zadbają o siebie - nie stawiając swoich potrzeb na piedestale, jednak również o nich pamiętając. Uważasz, że jedyną, dobrą metodą wychowawczą w momencie, gdy tracisz kontrolę nad własnym dzieckiem jest krzyk? Sądzisz, że Twoje dziecko jest na tyle nieposłuszne, że konieczne jest stałe wprowadzanie kar? Nie dogadujesz się z nim? Nie rozumiesz jego potrzeb? Pora to zmienić!


sobota, 6 września 2014

KONKURS - Mam na to sposób !

Kochani! Niedawno minął rok, od czasu gdy się poznaliśmy. Niektórzy z Was zaglądają tutaj od początku, inni zjawili się dopiero jakiś czas temu. Niezależnie od tego jak długo tutaj jesteście, i ile dni jeszcze z nami spędzicie, chcę Wam podziękować.. Za wszystkie wspólnie spędzone chwile. Z tej okazji, mam dla Was konkurs!środa, 3 września 2014

Przedszkole- pierwsze koty za płoty

Chyba mogę odetchnąć z ulgą.. Minęły trzy pierwsze dni, naszej przedszkolnej przygody. Obyło się póki co ( tfu, tfu) bez łez, żalu, wieszania na się na szyi i próśb typu "Mamusiu, zabierz mnie stąd". Mikula- jako jeden z najdzielniejszych przedszkolaków, chętnie spotyka się ze "swoją Panią" a ja mam nadzieję, że ominie nas kryzys dnia szóstego..