piątek, 31 października 2014

Róbta, co chceta!

No i się zaczęło. Wojny i wojenki, bo każdy swoje zdanie wyrazić musi, bronić swojej prawdy też. Jedni Halloween kochają, inni demonizują ten zwyczaj  naoglądawszy się telewizji. Tiaaaa…. Bo jak to tak, bawić się w piekło? A dlaczego nie? Nie chcesz? To się nie baw! Zamknij drzwi na cztery spusty, uwal się przez telewizorem i oglądaj te swoje mądrości! Twoja sprawa!

czwartek, 30 października 2014

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada

Taki zwykł dzień.. zaczął się jakoś prędzej - po tym przestawieniu czasu słońce wcześniej zagląda nam do okien i Bąki zaraz po przetarciu oczek domagają się śniadanka. Usiedliśmy więc razem przy stole, popijając kakao i zagryzając je słodką bułką..
- Mamusiu, a masz jeszcze mleczko?
- Nie mam Kochanie, skończyło się.
- A możemy jeszcze kiedyś kupić mleczko na kakao?
- Pewnie Skarbie, na Wasze mleczko zawsze nam wystarczy.
- A Babci, też wystarczy?
- WYSTARCZY
- A tej Pani, która wychodzi z pieskiem na spacer bez kurtki?
- Nie wiem Kochanie.. Ale jeżeli jej nie wystarczy to..
- TO MY SIĘ Z NIĄ PODZIELIMY!
Mój KOCHANY SKARB.. O ZŁOTYM SERCU!

środa, 29 października 2014

Time for Business - może to właśnie Twój czas?

Uwielbiam pozytywne osoby. Takie, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, przekazując im tą wiedzą w najprostszy z możliwych sposobów. Taka właśnie jest Izabela Makosz, która motywuje mnie do działania, i uświadamia, że WSZYSTKO W ŻYCIU JEST MOŻLIWE. Wystarczy tylko mocno w to wierzyć! 

wtorek, 28 października 2014

I love my blog - sponsorzy i upominki

Dzięki hojności sponsorów spotkania I love my blog, udało się uzbierać całkiem ładną sumę pieniędzy dla podopiecznych Pani Anny Borowiak z Fundacji Feniks. Dlatego właśnie im wszystkim chciałabym serdecznie podziękować:

Spotkanie na szczycie - wspomnienia zatrzymane w kadrze

Okrutnie szybko gna ten czas. I niby jeszcze widzę te wszystkie roześmiane twarze i słyszę śmiech gromadki naszych dzieci, ale kiedy patrzę na kalendarz uświadamiam sobie, że to nasze wyjątkowe spotkanie ginie gdzieś coraz dalej za kolejnymi kartkami. Dobrze, że są zdjęcia. Całe mnóstwo zdjęć, które ZAWSZE pozwolą nam wrócić do tamtych dni. 


niedziela, 26 października 2014

O tym, jak mnie dwie blogerki z torbami puściły

Do końca nie byłam pewna, czy uda mi się wyrwać na długo oczekiwane, wczorajsze spotkanie. I chociaż w piątek wieczorem WIEDZIAŁAM już, że mimo choroby Chłopcy mają opiekę, i generalnie mogłabym jechać - BEZ PRZESZKÓD - to oczywiście nie mogło się obyć bez przygód..

piątek, 24 października 2014

Seozabawa - wyzwanie na przewijak.es

Mruknęła coś pod nosem, podczas jednej z naszych nocnych rozmów. Niby od niechcenia, ale pełna nadziei. Bo może ktoś się przyłączy? Przyłączył! Bo fajną akcję zorganizowała, którą wspieram i ja. Ania.. z przewijaka!


czwartek, 23 października 2014

Spotkanie na szczycie - dzień pierwszy

Piątek, który dla reszty Mam był pierwszym dniem naszego Spotkania na Szczycie, dla mnie i Izy stał się kolejnym, spędzonym w Reymontówce. Decyzja o wcześniejszym wyjeździe bardzo spontaniczna, spowodowana głównie problemami z dojazdem. I tym oto sposobem, gdy reszta Mam zjawiła się dopiero w Kościelisku, my już byłyśmy w pełni zaaklimatyzowane.

środa, 22 października 2014

Spotkanie na Szczycie - Far away from home

Najlepsze w życiu są spontany. Takie zupełnie nieplanowane, bez scenariuszy, wielkich przemyśleń i zbędnych stresów. Czasem wystarczy jedna myśl i krótki mail, wysłany bez szczególnych nadziei na odpowiedź. A jednak! Ten akurat, JEDEN mail, przyprawił mnie o mocniejsze bicie serca, a kilka słów, które dotarły wraz z odpowiedzią zmieniło sporo. Nie tylko na chwilę - na KILKA DŁUGICH MIESIĘCY. I dla mnie, i dla piętnastu innych Rodzin, które tak jak ja wyczekiwały niecierpliwie minionego weekendu - naszego Spotkania na Szczycie.

poniedziałek, 13 października 2014

Jak dbać o siebie w trakcie ciąży? KONKURS

Ciąża to taki szczególny czas, kiedy zmienia się nasz sposób myślenia, stajemy się płaczliwe, przemęczone, i chociaż wydawało nam się wcześniej, że znamy siebie jak nikt inny - te 9 kolejnych miesięcy pokaże nam, że nasz umysł,  I NASZE CIAŁO, niejednokrotnie nas zaskoczy. W tym okresie szczególnie ważna jest wyjątkowa pielęgnacja, dzięki której skóra pozostanie gładka a my nawet nie dowiemy się czym są rozstępy. Ciężarna kobieta jednak musi przeprowadzić dokładną selekcję kosmetyków, których będzie używać. W co powinna się zatem zaopatrzyć na okres ciąży oraz kilka kolejnych miesięcy?


piątek, 10 października 2014

Durne zmiany!

Jestem przedstawicielką ostatniego rocznika, który kończył ośmioklasową szkołę podstawową, i jednocześnie nie wie czym tak naprawdę jest gimnazjum, a dodatkowo zdawał starą maturę. O ile łatwiejsze było wtedy życie! O ile dłuższe dzieciństwo! Teraz już nie mamy wyboru. Wybrał za nas rząd. środa, 8 października 2014

Kochać, to nie znaczy zawsze to samo..

..bo są tacy, co kochają ZA COŚ i Ci, którzy kochają po prostu.. Miłość "za coś" pojawia się zwykle wtedy, kiedy umiera ta druga (będąca pierwszą) ..  Jest efektem ubocznym tej pierwszej - ot tak ... PO PROSTU.

wtorek, 7 października 2014

Handel ludźmi, i hieny cmentarne

Śmierć Anny Przybylskiej poruszyła każdego z nas. Ta piękna, mądra i ciepła kobieta z niezwykłym talentem aktorskim i błyskiem w oku osierociła trójkę Dzieci, które kochała nad życie. Nie znałam Jej, Ty pewnie też Jej nie znałeś - prywatnie. Bo śledząc Jej losy w telewizyjnych serialach czułeś, że jest Tobie w pewien sposób bliska. Trudno było Jej nie kojarzyć - cechowała się charakterystyczną urodą i każdego z nas przyprawiała o uśmiech - jednym swoim, zadziornym spojrzeniem.
Nie ma Jej- odeszła.. Ktoś, tam na górze, miał dla Niej inne plany. Jej śmierć jednak wywołała we wszystkich Jej fanach ogromny smutek.. Smutek, i żal, które pewna hiena cmentarna, bez zawahania wykorzystała. Jak się dorobić na cudzym nieszczęściu? Nie ma w tym niczego trudnego!

piątek, 3 października 2014

A ja Cię kocham, Mamusiu

Tak już czasem mam -  i Ty tak masz - wiem! Nie ważne czy to ZNPM, czy masz jakiś inny powód. Buczysz czasem na wszystko, i na wszystkich wokół. Jesteś zła, bo słońca nie ma, bo klucz od suszarni dzisiaj ma ktoś inny. Bo kalafior podrożał o 50 groszy i zwiał Tobie ostatni autobus. O! A dzisiaj znowu za gorąco! Albo sklep już zamknięty a Ty masz chcicę na czekoladę! Z orzechami najlepiej! Wkurza Cię szczekający u sąsiada pies, a tej sąsiadce z dołu, najchętniej wydrapałabyś oczy - ot tak sobie.. bo jej cholernie nie lubisz! Za to, ŻE JEST. Po prostu.. Mam taki dzień przynajmniej dwa razy w tygodniu... I nic.. ZUPEŁNIE NIC nie pomaga.. Prócz jednego...


czwartek, 2 października 2014

Wzorzec piękna - szokujące porównanie!

Od najmłodszych lat wpajamy naszym Bąkom pewne wzorce piękna. Pokazujemy ideały, wspaniałe, cudowne kobiety z wybiegów mody. Robiące sławę i karierę nie tylko w Polsce - NAJLEPSZE! Świadomie, lub mimowolnie przekazujemy im priorytety, które rzekomo mogą dać im lepsze życie.. ZDROWIE.. W dodatku jeśli nauczymy nasze Dzieci jak wpasować się w panującą modę - będziemy im w tym kibicować - NIGDY nie poczują się odrzucone. Będą trendy! Tylko JAKIM KOSZTEM?

środa, 1 października 2014

Jak otworzyć lumpeks? Powiem Tobie!

Jak wiecie - lub nie wiecie - przez dwa lata prowadziłam firmę. Sprzedawałam używaną, i nową odzież, sprowadzaną głównie z Anglii. Był to czas i dobry, i zły.. Nie miałam doświadczenia, na ślepo ufałam kolejnym, nowym osobom, które przewijały się przez mój biznes. Nie miałam pojęcia na co zwracać uwagę, komu wierzyć, a na kogo lepiej  uważać. Po dwóch latach, bogatsza o różne doświadczenia wiem, że to nie moja bajka. Zbyt wiele straciłam - i pieniędzy, i czasu (choć czasem udawało się też sporo zarobić). Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu z używaną odzieżą, ten wpis jest właśnie dla Ciebie!