czwartek, 27 listopada 2014

Uniwersalne prezenty dla dziecka

Zaczął się wielki szał prezentowy. Tak! Teraz ZDECYDOWANIE już się zaczął. Na początku listopada zrobiło się goręcej, na stoiskach z upominkami dla Dzieci, ale teraz tego typu sklepy przeżywają prawdziwy nalot - przecież został w zasadzie tylko tydzień, do odwiedzin Świętego Pana. i właśnie dlatego, przejrzałam dla Was gazetki promocyjne, bo można znaleźć w tych naszych sieciówkach prawdziwe cuda, za niewielkie pieniądze. Tak, markety też oferują MARKOWE zabawki. ZNACZNIE tańsze niż te, które kupić możemy w tradycyjnych sklepikach - a jakość pozostaje ta sama!
środa, 26 listopada 2014

Pinokio

Opowiem Ci bajkę.. o Małym Chłopcu ( albo Dziewczynce ), co to kłamał jak z nut. Uważał, że z nieba dziś padały cukierki, a w rzeczce płynęło mleko czekoladowe. Nie poszedł do przedszkola, bo bolał go brzuszek, a kiedy Pan Dentysta zapytał w trakcie rutynowej kontroli czy zajada się słodyczami zaprzeczył, chociaż tuż przed spotkaniem z tym miłym Panem zagryzł słodkiego batonika. Ten mały chłopiec, często robił coś za karę. A Mamusia zawsze mówiła, że urośnie mu nosek - jak u Pinokio.  wtorek, 25 listopada 2014

Co zrobić, kiedy ojciec dziecka nie płaci alimentów

Niby ustanowione przez sąd, zwykle również zaakceptowane przez obie strony "sporu". Jako, że jest sądowy papierek wydawałoby się, że ojciec dziecka dobrowolnie się podda i pomoże w kwestiach finansowych związanych z wychowaniem swoich dzieci. Często jednak zdarza się tak, że ojciec nie płaci alimentów i nie zamierza tego zmieniać. Co można zrobić, by odzyskać pieniądze, które należą się dzieciom?
środa, 19 listopada 2014

Mój, nie znaczy moja własność

Wiesz, że Twoje Dziecko jest zaprogramowane? Moje też! Jedno, i drugie. Nie miało żadnego wpływu na geny, które otrzymało! I chociaż Chłopcy są moi ( nasi), to NIE SĄ moją własnością. Stale poszukują ( może nawet zupełnie poza świadomością ) odpowiednich wzorców nie tylko w naszej Rodzinie (która, choć rozdarta na strzępki istnieje w ich świadomości) ale też na zewnątrz. I tam właśnie ( w przedszkolu, u Babci, na wycieczce z Ciocią ) "programują się" zarówno w kontekście osobowym, jak i społecznym. Mądrze zabrzmiało! I wielka prawda tkwi w tych słowach bo TRZEBA pamiętać, że Dziecko ma prawo kształtować swoją świadomość- bez względu na wszystko! 

poniedziałek, 17 listopada 2014

Świąteczne ozdoby z modeliny - inspiracje

Nie potrafię lepić takich cudeniek - przyznaję się Wam bez bicia. Bo ja naprawdę nie mam takich talentów  ( ostatnio zastanawiam się, czy mam jakiekolwiek - serio!) Ale zajrzałam do Honoraty, i zobaczyłam KOTKA. I Świnkę Peppę i... no sami zajrzyjcie, co tam jeszcze Dziewczyny ulepiły! I też mi się zachciało - i talentu, i tego wspólnego lepienia i  ... może nawet wyjmowania plasteliny z dywanu? Podobno to pozwala się odstresować, prawda Honorata? ;)


sobota, 15 listopada 2014

Słowne przepychanki

Z utęsknieniem czekałam, aż zaczną gadać. Najpierw jeden, który i tak był dość oszczędny w słowach mimo, iż znał ich dziesiątki po ukończeniu 1,5 roku  i setki, po skończeniu dwóch lat. Rozgadał się dopiero, kiedy zaczął mieć konkurencję. A Feli szybko zaczął dotrzymywać kroku z gadaniem Mikuli. A ja dalej czekałam.. z tymże teraz na noc! Aż wreszcie zasną i zamkną te swoje małe dzióbole!


środa, 12 listopada 2014

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Nigdy się w to nie bawiliśmy. Kupowałam gotowy, tradycyjny, wypełniony czekoladkami, które znikały znacznie szybciej niż powinny. ŻADNA nie dotrwała do 24 grudnia - BA! W ogóle do grudnia. Ale w tym roku mam plany, by wykonać go z Bąkami i rozbudzać w nich coraz większą ciekawość - z każdym dniem. O nie! Nie pozwolę na to, by wszystkie "szufladki" sprawdzili od razu. Jak zrobić kalendarz adwentowy? Podobno wcale nie trudno.. Mam na Was kilka inspiracji!poniedziałek, 10 listopada 2014

Jak zarobić przed Świętami?

Czas przedświąteczny to naprawdę gorący okres. Nie tylko przez wgląd na odhaczanie kolejnych pozycji z listu do Świętego Mikołaja ale również przez to.. że ten nasz Święty ( w  którego dalej całym sercem wierzę;)) za coś musi te prezenty kupić, prawda? NO PRAWDA! Więc każdy jego pomocnik "elf" szuka przed Świętami dodatkowego zajęcia - a tych, jak się okazuje, wcale nie brakuje! Jak zarobić przed Świętami?

sobota, 8 listopada 2014

Zabawki do kąpieli - inspiracje świąteczne

Jak każda Matula miałam w macierzyństwie taki etap, że kupowałam Bąkom więcej zabawek, niż potrzeba. I chyba to mnie sprawiało to najwięcej frajdy, bo Chłopcy w pewnym momencie przestali się nimi cieszyć. ZAWSZE jednak byli zadowoleni, kiedy pokazywałam im kolejny, kąpielowy gadżet! Dlatego dziś właśnie o tym, jakie zabawki do kąpieli warto kupić dla naszego Bąka. Tym bardziej, że przydadzą się pewnie i Wam inspiracje świąteczne. 

czwartek, 6 listopada 2014

Jakie sanki dla dziecka wybrać?

Na wielu blogach obserwuję już świąteczne poruszenie. Mnie jeszcze ta świąteczna atmosfera nie dopadła - nastrój zupełnie nie ten. Za to zdałam sobie sprawę, że niebawem z pewnością zaskoczy nas biały puch a my.. NIE MAMY SANEK! Pora więc wziąć sprawy w swoje ręce, zakasać rękawy i przygotować inspiracje.. Dla Babci i Dziadka... może podsuną pomysł świętemu Mikołajowi?środa, 5 listopada 2014

Biegunka u dziecka - jak sobie z nią radzić?

Rozstroje brzuszkowe dają się nam we znaki. Zwłaszcza, że dopadł nad jakiś zmutowany wirus, który atakuje z ukrycia. Pojawia się, i znika.. Po to tylko, by za chwilę znów opakować małe brzuszki Bąków. Biegunka u dziecka to poważne zagrożenie - zwłaszcza, jeżeli trwa tak długo. Dlatego właśnie, postanowiłam poświęcić cały wpis na ten temat - bo my już wiemy, jak sobie z nią radzić!

niedziela, 2 listopada 2014

Ludzie bez marzeń, są jak motyle bez skrzydeł

Jako dziecko, lubiłam tworzyć bajki.. Wiecie, że opowiadałam dzieciakom ze szkoły, że mój Tatko to szalony wynalazca, i produkuje maszyny "plujące" popcornem? Wszyscy łykali te bajeczki a ja dopisywałam do nich nowe scenariusze i sama zaczynałam w nie wierzyć. Tak, wiem, życie to nie bajka. Ale takie trenowanie wyobraźni pokazało mi, czym tak naprawdę są marzenia. To one pozwalały mi się wtedy uśmiechać- nawet w chwilach, gdy czułam się samotna. Tak jest też teraz.