sobota, 30 maja 2015

6 ponadczasowych gier rodzinnych

Jak spędzić czas z dzieckiem w deszczowy dzień? A no.. można zrobić sobie filmowy seans.. Można też wyjąć kredki, kartki i malować.. albo plastelinę! Można też robić milion innych rzeczy albo.. sięgnąć po gry rodzinne! Najlepsze na takie dni! Przedstawiamy Wam naszą listę ponadczasowych gier , w które warto zainwestować!niedziela, 24 maja 2015

Truskawkowe dni i czerwony alert - ratuj się kto może!

Kurtyna! Zaraz kogoś zastrzelę. A jak nie zastrzelę, to pogryzę, albo przynajmniej powiem coś, czego na milion procent będę później żałować. Ale przecież teraz nie myślę racjonalnie (tiaa.. jakbym kiedykolwiek myślała :D ).  Teraz to ja myślę... o migdałach - serio.. W czekoladzie! I... kakao! Ojjj jak mi się chce kakao.. i jeszcze.. Właściwie to.. nie wiem czego mi się chce.. Bo jak przychodzą TE DNI, to wiem tylko tyle, że jestem nieobliczalna. I szczerze Wam radzę - w dni zaznaczone u mnie w kalendarzu na CZERWONO, lepiej się do mnie nie zbliżajcie. AMEN!sobota, 23 maja 2015

Słodki weekend: Muffinki marchewkowe z drodżami

Wiecznie proszą te moje Bąki o coś słodkiego.  A ja zwyczajnie nie potrafię im odmawiać. Wprawdzie woleliby zajadać się non stop czekoladą i lodami, ale bez problemu udaje mi się im wcisnąć coś bardziej.. hmm.. domowego. Taak. Te muffinki marchewkowe to taka słodkość, która kojarzy mi się z dzieciństwem, głównie przez zapach drożdżowego ciasta. Nasza wersja jest nieco zmodyfikowana, a dzięki dodatkowi marchwi, babeczki są bardziej wilgotne. Przepis wielokrotnie wypróbowany. Szybki w wykonaniu. Spróbujcie, bo warto!


środa, 20 maja 2015

Jaki tablet dla dziecka wybrać? Nasz test EduTab3: OVERMAX

Już jakiś czas temu pozwoliłam Mikuli na pierwszy, nieśmiały kontakt z tabletem. Wprawdzie sama nie przewidywałam zakupu takiego cacka, ale skoro Dziadkowie postanowili zrobić sobie (czyt. Dziecku) taką przyjemność, nie sprzeciwiałam się zwłaszcza, że komputer opanował już dość dawno. Sprytnie śmigał paluszkiem po ekranie, jednak większość aplikacji była dla niego nie do rozgryzienia. Wymagała umiejętności czytania, pisania, i intuicji, której jednak na tym etapie jeszcze dziecku brakuje. Z pomocą jednak przyszła nam firma OVERMAX, która to podesłała nam IDEALNY tablet do testów. Tablet, który jest jak prawdziwy ROBOCOP. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

wtorek, 19 maja 2015

15 rzeczy, których o mnie nie wiecie

Ci, którzy są ze mną od początku mogą sądzić, że wiedzą o mnie już zupełnie wszystko. Z resztą, kiedyś (kilka miesięcy temu) pojawił się na blogu podobny wpis – pamiętacie? Wtedy pisałam też o rzeczach, za które dałabym się pokroić.. Dzisiaj zdradzam Wam kolejne moje sekrety – a skrywam ich jeszcze całkiem sporo. No to odliczamy!