środa, 28 października 2015

Tarta szpinakowa na bogato

Smaczna na zimno, i na ciepło. Można ją zajadać w porze obiadu, ale idealna będzie również na kolację. Tarta szpinakowa to u nas prawdziwy hit i kolejny pomysł na podanie szpinakuwtorek, 27 października 2015

Zwierzaki Pocieszaki : podróże Karolka

Pamiętacie pierwszą edycję Zwierzaków Pocieszaków ? O książeczce było głośno w prasie, TV, i na wielu blogach i portalach. Niebawem minie rok od premiery pierwszej części, o której słyszeli niemal wszyscy, a ja dziś przychodzę do Was z opowieścią o drugiej, Zwierzaki Pocieszaki : Podróże Karolka. 
piątek, 23 października 2015

Nie wierzę Ci, Matko!

Pół tuzina jaj na ścianie - ZNOWU. I karnisz w pokoju SAM ODPADŁ.. ZNOWU! Jeden drugiego popchnął i drugi wyrżnął w grzejnik - ZNOOOWUUU! Ja pier... A Ty dalej utrzymujesz, że jesteś Matką Polką. Że nigdy nie krzykniesz, nie skarcisz, nie masz ochoty wyjść bez dziecia. Wiesz co? Nie wierzę Ci, Matko!


poniedziałek, 19 października 2015

2 szybkie, najprostsze ciasta z cynamonem i owocami

Czym Waszym zdaniem pachnie jesień? Dla mnie, jest to przede wszystkim zapach jabłek, i cynamonu. A wczoraj pachniało w naszym domu tymi dobrociami i właśnie z tej okazji mam dla Was przepis na dwa, szybkie i absolutnie najprostsze ciasta. sobota, 17 października 2015

3 psikusy na halloween + pomysły na halloween

Cukierek albo psikus! Ohh jak ja lubię ten dzień! Czekam na każde Halloween z utęsknieniem, i chociaż jeszcze nie wszyscy w tym naszym królewskim mieście doceniają istotę "biegania za cukierkami" to większość przesiąkła już amerykańskim zwyczajem - i dobrze! A jakie psikusy na halloween możemy przygotować dla tych, którzy z duchem czasu podążać nie chcą?
piątek, 16 października 2015

Prawdziwy mężczyzna nie mieszka z Mamusią!

Co to jest męskość, hm? I nie.. nie wmówicie mi, że głodnemu chleb na myśli, bo zupełnie nie o to pytam. Chodzi mi raczej o zbiór cech, które pozwalają określić, że akurat ten pan, to prawdziwy mężczyzna. Ostatnio często się ten temat przewija - i na blogach, i na profilach na fb. I w życiu codziennym. Wsłuchując się w te wirtualne i realne rozmowy, doszłam do pewnych wniosków. Zatem... Kim jest PRAWDZIWY mężczyzna?czwartek, 15 października 2015

Najlepszy tran - jak przemycić go dzieciom?

Mamy teraz taki czas, że nie trudno o przeziębienie. Nawet jeżeli będziemy na siebie chuchać i dmuchać, niewiele to da, bo jeżeli ma nas coś złapać, to i tak złapie. Ja nie jestem wielką fanką suplementacji ale doceniam właściwości innego cudu "natury". Otóż na podniesienie odporności - najlepszy tran! Wypróbowałam, i polecam. chociaż na początku trudno było go wcisnąć moim Bąkom. 
środa, 14 października 2015

Jak zdobyć kobietę? No na pewno NIE TAK!

Ok, girls and boys. Ja już Wam chyba wspominałam, że samotna Matula, działa na płeć przeciwną jak wabik, hm? Nie wiem, czy oni wszyscy sobie myślą, że jak już Matkas Dziecia wychowuje, to bardziej czuły, opiekuńczy.. przynieś, wynieś, pozamiataj, i w ogóle.. By the way.. kręci się ostatnio koło mnie wielu facetów- nie każdego z nich mogę nazwać mężczyzną - dlaczego, to opowiem Wam innym razem. W każdym razie - są.. I każdy z nich stosuje jakieś dziwne sztuczki, żeby się do mnie - do nas zbliżyć.. Jak zdobyć kobietę? Cóż no.. oni na pewno nie znają odpowiedzi na to pytanie. NO WAY!


wtorek, 13 października 2015

Jestem mamą - a jakie są Twoje supermoce?

Marudziłam ostatnio sporo.. że zmęczona jestem codziennością i życiem na pełnych obrotach. Że już mi czacha dymi i mózg paruje, i w ogóle to doba za krótka. Że ten kryzys wieku średniego, że pierwsze "pajączki" pod oczami. Że nic jeszcze w życiu nie osiągnęłam i w ogóle cały świat to ZUO.. I zdarzają mi się nadal gorsze dni, ale szybko o nich zapominam bo.. jestem mamą.. a KAŻDA mama to superktoś! Ty też!

Plakat motywacyjny od posterilla.pl

czwartek, 8 października 2015

Mały manipulant - co wolno wojewodzie, to nie Tobie Smrodzie

W każdym domu powinny być jakieś granice, których nie wolno przekraczać. Jednak mały manipulant z uporem maniaka obserwuje Matulę czy Pana Tatę po to tylko, aby móc później wytknąć im "błędy" i wykorzystać je sprytnie w słownych - i nie tylko - grach. I u nas jest tak samo. Czasami mam wrażenie, że mój trzyletni Dzieć, skończył wyższą uczelnię: kierunek - psychologia!poniedziałek, 5 października 2015

11 pytań do.. odkrywam mroczne tajemnice

Kiedy zaczynałam blogować, co chwilę ktoś we mnie "strzelał" kolejną nominacją do zabawy. To miało być takie wyróżnienie dla tych "małych" i początkujących blogerów. Może zatem nie powinnam brać udziału w zabawie, skoro ja jestem "częścią " blogosfery już od ponad dwóch lat? Może.. ale i tak czuję się wyróżniona, i z przyjemnością zdradzę Wam kilka kolejnych szczegółów z mojego życia za sprawą odpowiedzi na pytania, które zadała mi Moja pasja to ty.

czwartek, 1 października 2015

2 pomysły na to, jak przygotować szpinak

Czy Wam też szpinak kojarzy się z dzieciństwem, i z talerzem, nad którym mogliście siedzieć godzinami wpatrując się w zieloną papkę, która nie wyglądała zbyt apetycznie? Przyznam szczerze, że ja szpinaku w dzieciństwie nie znałam, ale oczywiście twardo mówiłam, że go NIE LUBIĘ, bo nikt nie lubił. Teraz jednak wiem jak przygotować szpinak, by nawet moje Bąki wciągnęły obiad ze smakiem i prosiły o dokładkę!