niedziela, 24 stycznia 2016

Zabawy zimowe - jak spędzić ferie z dzieckiem?

Zima, zima, zima.. Pada, pada śnieg! Bo chociaż na Święta nas biały puch nie przywitał, to teraz nadrabia i właściwie topimy się w śniegu. Nie wiem jak długo potrwa to białe szaleństwo (zapewne tylko kilka chwil) ale możemy teraz wprowadzić w życie zimowe zabawy. Jak spędzić z dzieckiem zimowe ferie? Mamy kilka pomysłów!niedziela, 17 stycznia 2016

Od morza aż do Tatr

Lubię tego swojego bloga. Lubię.. bo daje mi wiele możliwości. Bo dzięki temu swojemu miejscu w sieci, mogę sobie pozwolić na rzeczy, na które normalnie bym sobie pozwolić nie mogła. Choćby na to łóżko, za prawie 4 tysiące albo na.. WAKACJE. Takie prawdziwe, rodzinne. I to w większym gronie. czwartek, 14 stycznia 2016

Gdzie możecie nas spotkać w 2016?

Mam kalendarz. Też mi nowość- powiecie. W sumie to każdy (raczej) ma kalendarz. No dobra. Ale ten mój, jak się okazało, jest jakiś taki.. nie przystosowany do mojego "trybu życia". Bo Wiecie.. dopiero (albo już) połowa stycznia. Początek roku a się okazuje, że ten mój kalendarz, to już pęka w szwach. Kupić drugi? Chyba trzeba.. bo jak tak dalej pójdzie... no.. ale o tym zaraz Wam opowiem ;) 
sobota, 9 stycznia 2016

Blogowe love - o tym jak mnie pomylono z organizatorką i o powiększonej rodzinie ;)

To zdjęcie już dawno obiegło internety ;) Jedyne chyba takie, wspólne, całej ekipy. Pamiątka z Blogove Love, wersja świąteczna. I fajnie, że udało się tam być. A no.. fajnie ;) 


wtorek, 5 stycznia 2016

6 sposobów na to jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika

Wprawdzie my naukę korzystania z nocnika mamy już za sobą, ale jako, że często pytacie w jaki sposób udało się nam zrzucić pieluszki, chętnie podzielimy się z Wami naszymi sposobami. U nas był to proces długotrwały, i dość skomplikowany nawet, wymagający sporo cierpliwości i jeżeli Wy akurat w tym momencie zastanawiacie się jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika to musicie mieć świadomość, że trochę to potrwa. 


niedziela, 3 stycznia 2016

Chciałabym..

Mawiają, że chcieć, to móc. Mogłabym, mogę.. Wszystko mogę? Mogę jeśli chcę.. chcę, jeśli mogę. Bzdura.. Bo ja tak szukam.. Siebie w sobie szukam i chciałabym odnaleźć, a nie potrafię. Zawsze chciałam zmieniać kierunek wiatru bo nigdy nie wpadłam na to, że mogę dostosować do niego swoje żagle. Może wtedy, udawałoby się częściej docierać do celu? 


sobota, 2 stycznia 2016

Czego się (nie)spodziewałam w 2015 ?

Odszedł. Nie pożegnałam go z wielką pompą - choć dość niestandardowo. Nie było mi żal, że się kończy. Nie wspominałam, nie płakałam z tęsknoty, zacierałam ręce. Bo NOWE przyniosło ulgę, choć nowym jest przecież tylko symbolicznie. Wiele mi ten ubiegły rok dał, jeszcze więcej zabrał. Wszystkich tych rzeczy się nie spodziewałam. Może dlatego, że rzadko planowałam? Bo życia NIE DA SIĘ ZAPLANOWAĆ. No nie da! Ono samo pisze scenariusze..