czwartek, 10 marca 2016

Farbowane włosy - jak o nie dbać?

Farbowane włosy.. Broniłam się przed tym długo.. pasemka, baleyage i takie inne triki urodowe znałam od dawna ale.. NIGDY nie farbowałam włosów tak Wiecie.. od góry, do dołu :) Pierwszego siwego włosa zauważyłam jeszcze przed maturą - podobno moja Mama osiwiała (zupełnie) w podobnym wieku. A jako, że ze mnie był zawsze prawie czarny kruczek (chociaż bardziej "kasztanowiec"), to każdego siwusa było widać bardzo. Dotrwałam tak z tymi białymi kosmykami na głowie do 30 urodzin. Tuż po nich.. Po raz pierwszy dałam się namówić na farbowanie.

środa, 9 marca 2016

Raz z górki, raz pod górkę..

Ktoś mi kiedyś powiedział, że im trudniejsza będzie droga na szczyt, tym piękniejsze nas później czekają widoki. PRAWDA! Bo będzie można "bujać w obłokach" - to po pierwsze - i bardziej doceni się to, co się zdobyło. Bo nasz cel okupiony był przecież ciężką pracą i staraniami (często wieloletnimi). Może nawet nikt w nas nie wierzył? Prócz nas samych. Dopóki wiara w nas nie umrze, możemy wszystko - nawet dotknąć gwiazd. 


środa, 2 marca 2016

Druga ciąża - czym się różni od pierwszej?

Na początku zaznaczam, że NIE. Nie jestem w ciąży. Ani w drugiej, ani nawet w trzeciej ani.. w ogóle - nie jestem (i chwała Bogu:) ) Za to są w ciąży koleżanki z najbliższego otoczenia. Większość z nich - jakaś plaga, czy co? I tak się składa, że każda z nich zostanie mamą właśnie po raz drugi. I wydawać by się mogło, że druga ciąża niczym się od pierwszej nie różni - a jednak!


wtorek, 1 marca 2016

Mniej popularne imiona dla dziewczynek

W marcu 2015 roku w związku z nowymi przepisami ustawy (Prawo o aktach stanu cywilnego) wprowadzono zmiany dotyczące imion dzieciom. Od tego czasu możliwe jest m.in nadawanie dzieciom imion obcego pochodzenia. Niezmiennie można urzędowo nadać dziecku maksymalnie 2 imiona, a przy tym nie powinny być one ośmieszające, uwłaczające ani zdrobniałe. Wcześniej obowiązywała zasada, że imię dla dziewczynki musi być zakończone na literkę “a”, po wprowadzeniu nowelizacji przepisów nastąpiło odejście od tej zasady, a rodzice mogą nadać swojej córce imię np. Mercedes. Weryfikacja, czy imię spełnia założenia nowych przepisów leży w kompetencjach kierownika USC.