poniedziałek, 28 listopada 2016

Co zrobić, by sprzątanie stało się przyjemnością?

Kiedy patrzycie na główną fotę pewno myślicie sobie - pozwolić, żeby wyręczyły nas w nich dzieci. No.. coś w tym jest, przyznaję, bo fajnie, jak czasem Dzieć za Matkasa coś zrobi. A jak to zrobi z ochotą, to tym milej :) Ja sprzątać nie lubię. Lubię, kiedy jest porządek, ale ze sprzątania nie mam żadnej przyjemności i przeciągam zawsze generalne porządki w nieskończoność. Albo przeciągałam. Bo od kiedy mam w domu odkurzacz VAX i odkurzacz Dirt Devil sprzątanie serio JEST PRZYJEMNOŚCIĄ. Czyli jednak się da ;)sobota, 26 listopada 2016

Jak znalazłam więcej czasu dla.. siebie ?

Niełatwo jest znaleźć czas dla siebie robiąc jednocześnie za głowę rodziny i pracując w zasadzie na dwóch etatach. Chociaż.. oh... wait. Gdybym tak miała policzyć ilość projektów, które ogarniam, plus moją etatową pracę to musiałabym stwierdzić, że tych etatów jest 8! Tak właśnie. Plus etat mamy, i pani domu. Co nam daje razem 10. Dużo jakoś, co? No! A jeszcze chciałabym być czasem etatową przyjaciółką. I kobietą - chociaż pełnoetatowa opcja partnera życiowego nie jest jednak dla mnie.. Jak zatem w tym wszystkim znajduję czas dla siebie? A no.. jakoś mi się udaje!czwartek, 24 listopada 2016

Łatwe pierniczki bez miodu

Ani się obejrzałam,  a listopad właściwie się skończył. Patrzę na kalendarz, i nie wierzę.. jak ten czas szybko leci. Z roku na rok coraz szybciej. Pora pomyśleć o Świętach. Nie ważne czy będzie śnieg, czy dziadek mróz wymaluje nam na oknach kwieciste wzory... one i tak przyjdą. I to już niedługo. A z tej okazji mamy dla Was przepis na łatwe pierniczki bez miodu! 

wtorek, 22 listopada 2016

Oliwa dla dzieci - nie rezygnujmy z tłuszczu w diecie

Czy Wiecie, że jest kraj, w którym codziennie podaje się dzieciom kieliszek oliwy, aby prawidłowo się rozwijały? To Hiszpania. U nas tymczasem trwa gonitwa za byciem fit co u większości osób oznacza zupełne odrzucenie tłuszczu wszelkiego rodzaju. A przecież te dobre tłuszcze - takie na przykład jak oliwa dla dzieci - są niezbędne w naszej codziennej diecie. NIE DAJMY się zwariować!


środa, 9 listopada 2016

3 przepisy na najlepsze, dietetyczne ciasta z warzywami

Ostatnio moooocno kombinuję w kuchni :) Nadarzyła się ku temu okazja, bo ja lubię gotować dla kogoś. A, że drzwi "od domu" się nie zamykają, to jest "na kim" eksperymentować ;) Kucharzymy więc sporo. Zdrowo, dietetycznie ale i smacznie. I tak, udało się wyczarować między innymi 3 ciasta, których bazowym produktem są warzywa. A one słodkie są - serio! I jeszcze naprawdę MNIAM! 


wtorek, 8 listopada 2016

Od nowa..

Ktoś bardzo dla mnie ważny powiedział mi dziś: "gdybym miał jeszcze jedną szansę, to na pewno bym ją wykorzystał". Kolejną szansę? Zapytałam! O czym mówisz? A on na to: gdybym mógł żyć od nowa..