piątek, 30 grudnia 2016

Na rozstaju dróg - podsumowanie 2016, plany 2017

Niewiarygodne. Patrzę w kalendarz i własnym oczom nie wierzę, że to już dziś. Przecież dopiero co obserwowaliśmy z Bąkami zeszłoroczne, sylwestrowe fajerwerki, a jutro już kończy się ten stary rok, który dopiero co był nowym. A ja stałam wtedy jeszcze na rozstaju dróg - bardziej pewna przyszłości ale wciąż z drżącymi rękoma. Jak jest dziś?


środa, 28 grudnia 2016

Gry planszowe dla dzieci, które chcemy mieć (cz.1 - Trefl)

To będzie taka nasza wishlista w sumie. Ostatnio do naszej kolekcji dołączyło sporo planszówek. Chociaż przynajmniej dwie z tych gier musiałabym nazwać zręcznościówkami. Pojawią się zapewne recenzje na którejś z moich stron, na pewno podlinkuję bo wiem, że gry planszowe dla dzieci to temat na topie. Nie przepadam za planszówkami i w sumie to trudno mnie przy nich na dłużej zatrzymać chyba, że naprawdę są wyjątkowo ciekawe. A ponieważ kilka takich tytułów ostatnio mi wpadło w łapki to mam plan, by co miesiąc coś nowego dokupić. Co na pewno powiększy nasze zbiory? Jakie gry planszowe skradły nasze serducha?wtorek, 6 grudnia 2016

Ciastka dla Świętego Mikołaja - ciasteczka guziki przepis

Ho ho ho! Uwielbiam Mikołajki :) Pewnie bym ich nie lubiła, gdyby nie było Bąków. Ale są :) To lubię! A skoro Mikołajki, to trzeba było upiec ciastka dla Świętego Mikołaja - mamy dla Was ciasteczka guziki. Przepis znajdziecie we wpisie!sobota, 3 grudnia 2016

Inspiracje prezentowe - personalizowane prezenty cz.1

Jak już coś komuś dać, to od serca. Ja mam zawsze zagwozdkę co kupić, zwłaszcza przed Świętami, kiedy prezentów musi ma być sporo, a ja (czasem) nie znam preferencji osoby, którą chcę obdarować. Ale myślę, że personalizowane prezenty ZAWSZE się sprawdzą. Żałuję trochę, że na niektóre propozycje wpadłam dopiero teraz, bo takie upominki trzeba zamawiać zwykle z dość dużym wyprzedzeniem. Mimo to, zapraszam Was na moje personalizowane inspiracje prezentowe. 


czwartek, 1 grudnia 2016

Kalendarz adwentowy choinka - odliczamy do Świąt

Mamciaa.. a kiedy będą Święta? A ile jeszcze do Świąt? A za ile nocek? A jak długo jeszcze? Miliony pytań. Właściwie to zaczynają pytać jeszcze w grudniu. Zaraz po Świętach.. Tłumaczę im po 10 razy - że kolejny raz za rok. Ale z pytań nie rezygnują. W zasadzie przez 11 mcy trzeba się zatem męczyć z odpowiedziami ale w grudniu, coś może nas wyręczyć :) Kalendarz adwentowy choinka - takie małe DIY. Fajnie się prezentuje, a do tego działa jak "kalkulator" ;)